Aby lepiej poznać męczennika

W kościele można obejrzeć wystawę poświęconą św. ojcu Maksymilianowi Marii Kolbe.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Wystawa to 18 tablic, na których autorzy przedstawili inicjatywy, które w krótkim życiu zapoczątkował święty ojciec Kolbe. Można z nich poznać przykład życia świętego męczennika, który nieustannie wołał o miłość.

— Te tablice to lekcja historii, która w ostatnich latach stopniowo się zaciera. Chcemy przypomnieć postać człowieka, kapłana i zakonnika, który w sytuacji „piekła na ziemi”, jakim były niemieckie obozy koncentracyjne, potrafił ocalić godność osoby ludzkiej i dał świadectwo, że miłość wynikająca z wiary w Chrystusa jest silniejsza niż śmierć. Naszą intencją jest pokazanie Maksymiliana nieznanego światu — opowiadają o wystawie organizatorzy.

Plansze opatrzone są ponad 150 zdjęciami świętego, z różnych okresów jego życia.

Wystawa powstała z racji 75. rocznicy męczeńskiej śmierci ojca Maksymiliana oraz 100-lecia (przypadającego w 2017 r.) powstania Rycerstwa Niepokalanej. Można ją oglądać w naszym kościele do końca czerwca.

— Z tyłu świątyni, obok konfesjonału „Świętej Rodziny” jest wyłożona pamiątkowa księga, gdzie można opisywać swoje wrażenia po obejrzeniu wystawy, a także świadectwa łask otrzymanych za przyczyną św. o. Kolbe. Można także złożyć ofiarę na pokrycie kosztów budowy wystawy, oraz zapisać się na prenumeratę „Rycerza Niepokalanej” — informuje ks. Zbigniew Hul, proboszcz.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

Wystawa o Ojcu Kolbe (2)