Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Oto nowy zarząd inspektorii

Inspektoria Pw. Św. Wojciecha W Pile Salezjanie Nowy Zarząd

Oto nowy zarząd inspektorii

Od soboty pilska inspektoria salezjanów ma nowe władze.

Podczas sobotniego święta inspektorii władzę objął ks. Roman Jachimowicz, nowy pilski prownicjał. Przedstawił wówczas skład rady inspektorialnej, zaakceptowany dzień wcześniej przez przełożonego generalnego, ks. Ángela Fernándeza Artime.

Nowym wikariuszem inspektora, a zarazem dyrektorem domu zakonnego pw. św. Wojciecha w Pile został ks. Adam Popławski, dotychczasowy sekretarz. Zastąpił on ks. Jarosława Pizonia, który już wkrótce obejmie stanowisko inspektora wrocławskiego.

Sekretarzem inspektorialnym został 36-letni ks. Michał Mejer, dotychczasowy duszpasterz akademicki UKSW z Łomianek.

Ekonomem został ks. Mirosław Kurkiewicz, który kiedyś był ekonomem naszej parafialnej wspólnoty zakonnej. Przejął on obowiązki od pilanina, ks. Witolda Drzyzgiewicza.

Od spraw szkolnictwa salezjańskiego odpowiedzialny będzie teraz ks. Marek Woś, który objął stanowisko po ks. Stefanie Makurackim.

Radcą ds. młodzieży pozostanie nadal ks. Wiesław Psionka. Pozostałymi radcami inspektorialnymi zostali ks. Dariusz Presnal, ks. Arkadiusz Domaszk i ks. Leszek Zioła.

Z Piłą nie żegna się także ks. Jarosław Wąsowicz, który nadal będzie pełnił funkcję dyrektora Archiwum Salezjańskiego Inspektorii Pilskiej.

» Czytaj także: Święto ze zmianą władzy»

Na zdjęciu powyżej od lewej: ks. Michał Mejer, ks. Mirosław Kurkiewicz, ks. Adam Popławski, ks. Leszek Zioła, ks. inspektor Roman Jachimowicz, ks. Marek Woś, ks. Wiesław Psionka, ks. Dariusz Presnal i ks. Arkadiusz Domaszk. Fot. pila.salezjanie.pl»

©

&

  1. anna lundqvist
    anna lundqvist19 marca 2018

    Serdeczne Bog zaplac za przepiekne rekolekcje w Sztokholmie ks.Dariusz Presnal.

  2. anna lundqvist
    anna lundqvist19 marca 2018

    Bardzo prosze o modlitwe w intencji uzdrowienia mojej kochanej corki Anniki.ona ma zespol ciaglego zmeczenia ,jej choroba zaczela sie kiedy miala 15 lat od anoreksji,nie je jest weganka a teraz ma 32 lata.Jezu ufam tobie!

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»