17 kwietnia 2016 r.

IV Niedziela Wielkanocna

Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego: „Powołani do miłosierdzia – Idź i ty czyń podobnie”. Pamiętajmy w codziennej modlitwie o młodych ludziach podejmujących w tym czasie życiowe decyzje. Niech ich wybory oświeca działanie Ducha Świętego.

 2. Dziś o godz. 17.15 kolejne, NABOŻEŃSTWO DROGI ŚWIATŁA. Podczas tego spotkania w rozważaniu 14 stacji pomoże nam unosząca się woń kadzidła – zapach pustego Bożego Grobu z Jerozolimy. Tradycyjnie „Ludzi Światła” zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem na spotkanie przy ołtarzu Wspomożycielki.

 3. Dziś apel maryjny o 21.00 poprowadzi wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 4. W poniedziałek spotkanie katechetów o godz. 17.00, a Rada Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej o godz. 19.00.

 5. W środę, 20 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się BIERZMOWANIE. Sakramentu udzieli bp Edward Dajczak. Kandydaci do bierzmowania proszeni są o przyjście o godz. 17.20. Próby generalne dla bierzmowanych w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00. We wtorek zapraszamy na próbę również rodziców i świadków. Obecność obowiązkowa.

 6. Również w środę zapraszamy dzieci na spotkanie grupy teatralno-muzycznej. Siostra Renata od godz. 16.30 oczekuje na młodych artystów.

 7. Także w środę nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 8. W środę odbędzie się też kolejny wykład z cyklu Kościelne dzieje Piły. O dziennikach urzędowych Wolnej Prałatury Pilskiej jako źródłach historycznych dla dziejów Piły i okolic opowie ks. dr Tadeusz Ceynowa, dyrektor diecezjalnego archiwum z Koszalina. Prelekcja tradycyjnie w sali św. Jana Bosko o godz. 19.00.

 9. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 10. W czwartek, mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 11. W sobotę uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz naszej pilskiej, salezjańskiej Inspektorii. W tym dniu odbędzie się w naszym kościele o godz. 11.00 uroczysta msza św. pod przewodnictwem radcy generalnego regionu Europy Środkowej i Północnej ks. Tadeusza Rozmusa. Podczas Eucharystii pożegnamy dotychczasowego inspektora ks. Marka Chmielewskiego i powitamy nowego przełożonego naszej pilskiej inspektorii ks. Romana Jachimowicza. Zapraszamy wszystkich parafian, wspólnoty, grupy religijne.

 12. Salezjańska Szkoła Podstawowa zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych, 17 kwietnia w godz. 10.00 – 13.00.

 13. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o 1050. rocznicy Chrztu Polski i o cudzie eucharystycznym w Legnicy.

 14. Wspólnota Żywego Różańca organizuje 7 maja pielgrzymkę autokarową do Poznania, Gniezna i Lednicy w ramach rocznicy Chrztu Polski. Koszt 25 zł. Zapisy w kancelarii i u zelatorki Krystyny Liberowicz.

 15. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w 79. Pielgrzymce Akademickiej na Jasna Górę w dniach 24-26 kwietnia. Szczegółowe informacje w parafii NMP Wspomożenia Wiernych i na plakatach.

 16. W dniach od 30 maja do 5 czerwca organizowane są w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile Warsztaty Pisania Ikon. Zajęcia codziennie od 16.00 do 20.00. W czasie warsztatów każdy z uczestników napisze swoją własną ikonę z wizerunkiem Chrystusa. Zapisy do 30 kwietnia. Liczba miejsc ograniczona. Kontakt – ks. Dariusz Jastrząb – e-mail: parafia@milosierdzie.pila.pl

 17. Choć jest to już kolejny miesiąc 2016 roku, rozprowadzamy jeszcze w naszej diecezji kalendarze jako „cegiełki”. Jest to dofinansowanie Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystań z Jezusem, którą co roku przygotowuje nasza diecezja. Prosimy, aby kalendarz potraktować przede wszystkim jako „cegiełkę” i wkład w ewangelizację. Są do nabycia w cenie 15 zł.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Antoni DOLIŃSKI, lat 61 z pl. Zwycięstwa;
+ Regina WAGIEL, lat 80 z ul. Sikorskiego;
+ Werner HILBRECHT, lat 78 z ul. Buczka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»