10 kwietnia 2016 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”. W ramach tego tygodnia zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego oraz do korzystania z proponowanych spotkań liturgicznych w tygodniu.

  Dziś o godz. 17.15 kolejne, PATRIOTYCZNE NABOŻEŃSTWO DROGI ŚWIATŁA ze św. Janem Pawłem II. W rozważaniu 14 stacji ze Zmartwychwstałym pomogą nam świece i flagi Polski. Tradycyjnie „Ludzi Światła” zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem do zakrystii.

  Dziś apel maryjny o 21.00, poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

 2. We wtorek mszą św. o godz. 18.00 w kościele rozpocznie się spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Po Eucharystii rozważanie Słowa Bożego w kaplicy zakonnej metodą Lectio pina.

 3. W Bibliotece parafialnej otwartej w poniedziałki w godz. od 17.00 do 19.00 znajdują się liczne publikacje na temat rozważania Słowa Bożego. Polecamy m.in. książkę ks. Henryka Witczaka „Miłosierdzie Pana” ukazującą, jak w całym Piśmie Świętym zakorzeniona jest modlitwa „Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata”.

 4. Dzisiaj w naszym kościele odbędą się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę zbrodni katyńskiej i 6. rocznicę tragedii smoleńskiej. O godz. 15.00 mszę świętą w intencji ofiar odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski, były rektor Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Po Eucharystii przejdziemy na pl. Zwycięstwa oddać hołd św. Janowi Pawłowi II. Zabierzmy ze sobą znicze.

 5. We wtorek w sali św. Jana Bosko o godz. 19.00 odbędzie się patriotyczne spotkanie z publicystą Tadeuszem Płużańskim, który jest autorem książki o rotmistrzu Pileckim. Serdecznie zapraszamy.

 6. W środę zapraszamy dzieci na spotkanie grupy teatralno-muzycznej. Siostra Renata w każdą środę od godz. 16.30 oczekuje na młodych artystów.

 7. Stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych w środę o godz. 17.30.

 8. Również w środę o godz. 19.00 odbędzie się próba generalna dla osób przyjmujących w tym roku sakrament bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 9. Salezjańska Szkoła Podstawowa zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w dniu 17 kwietnia w godz. od 10.00 do 13.00.

 10. W „Gościu Niedzielnym” m.in. wspomnienie o ks. Janie Kaczkowskim oraz o nabożeństwie „Droga Światła” – reportaż o naszej parafii.

 11. W najbliższy piątek, w godzinach od 9.00 do 14.00 Caritas parafialna będzie wydawała żywność rodzinom potrzebującym.

 12. Zachęcamy do udziału w centralnych uroczystościach 1050. rocznicy chrztu Polski, które odbywać się będą w dniach od 14 do 16 kwietnia, w Gnieźnie i Poznaniu. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 13. Wspólnota Żywego Różańca organizuje 7 maja pielgrzymkę autokarową do Poznania, Gniezna i Lednicy w ramach 1050. chrztu Polski. Koszt 25 zł. Zapisy w kancelarii i u głównej zelatorki Krystyny Liberowicz.

 14. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w najbliższą sobotę na godz. 10.00 do Oratorium na Wielki Turniej Gier Planszowych i Oratoryjnych. W programie poznanie zasad ciekawych gier, wspólna rywalizacja, wręczenie nagród i oczywiście poczęstunek. Szczegóły na plakatach i na stronie naszego oratorium na Facebooku.

 15. Serdecznie zapraszamy widzów i sympatyków telewizji Dobre Media na dzień skupienia zatytułowany: „Mapa mojego serca”, który rozpocznie się 16 kwietnia o godzinie 10.00 w siedzibie Dobrych Mediów przy parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. W programie konferencje, modlitwa i spotkanie z ks. Wojciechem Parfianowiczem redaktorem naczelnym diecezjalnej części tygodnika „Gość Niedzielny”. Więcej szczegółów na www.dobremedia.org.

 16. W dniach od 30 maja do 5 czerwca organizowane są w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile „Warsztaty Pisania Ikon”. Zajęcia codziennie od 16.00 do 20.00. W czasie warsztatów każdy z uczestników napisze swoją własną ikonę z wizerunkiem Chrystusa. Zapisy do 30 kwietnia. Liczba miejsc ograniczona. Kontakt – ks. Dariusz Jastrząb – e-mail: parafia@milosierdzie.pila.pl

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Mieczysław JAMRÓZ, lat 69 z ul. Żeleńskiego;
+ Stanisława LESZCZYŃSKA, lat 68 z ul. Śródmiejskiej;
+ Daniela JASZCZUK, lat 82 z pl. Konstytucji 3 Maja;
+ Genowefa PIETROSZYŃSKA, lat 88 z Dolaszewa;
+ Jerzy CICHY, lat 73 z ul. Sikorskiego;
+ Sylwester NAWROT, lat 78 z al. Piastów.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»