Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

»Oto jestem« pod parasolem

Droga Krzyżowa Wokół Kościoła Piła

»Oto jestem« pod parasolem

Deszcz nie wystraszył uczestników IV drogi krzyżowej wokół kościoła.

Pierwsza, parafialna droga krzyżowa na zewnątrz świątyni (w 2012 r.) odbyła się w iście letniej pogodzie. Rok później wierni przedzierali się przez zaspy śniegu.

Podczas tegorocznej towarzyszyły opady deszczu.

— Mamy takie piękne stacje drogi krzyżowej na parkanie, więc mimo wszystko staramy się podtrzymać tradycję i wyjść poza mury kościoła — mówił na wstępie ks. Janusz Zdolski. Przeprosił także, że w związku z jubileuszowym rokiem 100-lecia, w zeszłym roku taka droga krzyżowa nie odbyła się.

Rozważania przygotował diakon Łukasz Piskuła.

— Panie Jezu, Chryste Odkupicielu, oto jestem! — słychać było na początku każdej stacji.

— Nie mogę milczeć, gdy na drogach życia spotykam ofiary „kultury śmierci”: prostytuujące się osoby, rodziny żyjące w biedzie, chorych pozostawionych bez opieki, opuszczonych starszych, emigrantów bez ojczyzny, młodych bezrobotnych, osoby bez dostępu do prawdziwych informacji, mniejszości narodowe postrzegane przez pryzmat przesądów… długo można by jeszcze wymieniać, mój Panie — jedno z rozważań, które przygotował dk. Łukasz.

Następna, parafialna droga krzyżowa wokół kościoła odbędzie się w przyszłym roku w piątek, przed V Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 31 marca 2017 r.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»