Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Współpracownicy na studium

Studium Formacyjne SSW Salezjanów Współpracowników Rumia 2016 Luty

Współpracownicy na studium

Wśród 70 uczestników studium formacyjnego salezjanów współpracowników byli także przedstawiciele naszej parafii.

Od 12 do 14 lutego przy sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi trwało studium formacyjne Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników Inspektorii Pilskiej. Ale nie tylko. Do udziału zostali zaproszeni przedstawiciele z prowincji warszawskiej, krakowskiej i wrocławskiej.

— Rada Prowincjalna na trzydniowe obrady zaproponowała bogaty program, który dotyczył między innymi wiązanki księdza generała pt. „Z Jezusem przeżywamy przygodę w Duchu Świętym”. Prelekcje prowadził delegat inspektorialny ks. Marcin Nowicki oraz psycholog Katarzyna Nowicka — informuje Teresa Cyrulik, salezjanka współpracownica i uczestniczka studium.

Podczas spotkań został zaprezentowany i przyjęty odnowiony Program Życia Apostolskiego.

— Odbył się także wyjazd do Piaśnicy – do lasów w których podczas II wojny światowej doszło do masowej zbrodni ludobójstwa popełnionych przez Niemców. Oddaliśmy im hołd pamięci poprzez odprawienie drogi krzyżowej. Byliśmy też w Kniewie oraz w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi — dodaje pani Teresa.

Ostatniego dnia w trakcie mszy świętej czterech aspirantów powiększyło grono Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»