Współpracownicy na studium

Wśród 70 uczestników studium formacyjnego salezjanów współpracowników byli także przedstawiciele naszej parafii.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Od 12 do 14 lutego przy sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi trwało studium formacyjne Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników Inspektorii Pilskiej. Ale nie tylko. Do udziału zostali zaproszeni przedstawiciele z prowincji warszawskiej, krakowskiej i wrocławskiej.

— Rada Prowincjalna na trzydniowe obrady zaproponowała bogaty program, który dotyczył między innymi wiązanki księdza generała pt. „Z Jezusem przeżywamy przygodę w Duchu Świętym”. Prelekcje prowadził delegat inspektorialny ks. Marcin Nowicki oraz psycholog Katarzyna Nowicka — informuje Teresa Cyrulik, salezjanka współpracownica i uczestniczka studium.

Podczas spotkań został zaprezentowany i przyjęty odnowiony Program Życia Apostolskiego.

— Odbył się także wyjazd do Piaśnicy – do lasów w których podczas II wojny światowej doszło do masowej zbrodni ludobójstwa popełnionych przez Niemców. Oddaliśmy im hołd pamięci poprzez odprawienie drogi krzyżowej. Byliśmy też w Kniewie oraz w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi — dodaje pani Teresa.

Ostatniego dnia w trakcie mszy świętej czterech aspirantów powiększyło grono Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1mLzhq3″ target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]