Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Lekcja historii z »Tadkiem«

Koncert Tadka Piła

Lekcja historii z »Tadkiem«

Ku czci Żołnierzy Wyklętych wystąpił znany raper, Tadeusz „Tadek” Polkowski.

Koncert odbył się w miniony piątek, 26 lutego w szkołach salezjańskich przy ul. Dembowskiego.

Jak zauważył na wstępie koncertu ks. Dariusz Presnal SDB, proboszcz parafii św. Jana Bosko, występ „Tadka” to pilna lekcja historii.

— Nie gromadzimy się wokół jakieś idei, myśli tylko wokół wartości, które są skarbem istoty życia człowieka. Możemy być dumni, że przed nami byli tacy goście, gdzie biało-czerwona była dla nich wszystkim. Bardzo się cieszę, że u nas w szkole salezjańskiej gościmy tych, którzy też mają te wartości w sercu — mówił na początku ks. Presnal.

33-letni raper z Krakowa swoje piosenki o tematyce patriotycznej przeplatał swoimi rozważaniami nad stanem Polski. Sporo było mowy o bohaterskiej postawie Żołnierzy Wyklętych, ale też o bieżących problemach jak na przykład islamizacja.

— Jesteśmy tutaj, aby wzniecać kolejne iskry patriotyzmu. Nie spotykamy się, aby powspominać, umartwiać się, czy jak to mówią – wykopywać demony przeszłości. Prawda jest taka, że jesteśmy tutaj w zupełnie odwrotnym celu. Chcę was nie dołować, ale uzbroić w wiedzę, natchnienie i motywację, aby coś zmienić — mówił „Tadek”.

Prawie półtora godzinnego występu wysłuchało ok. 200 osób, nie tylko młodych.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»