Św. Faustyna w konfesjonale

„…i ja odpuszczam tobie grzechy”, puk-puk, ale zaczekaj! Dostaniesz jeszcze fragment Dzienniczka s. Faustyny!

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Tak w Roku Miłosierdzia wygląda spowiedź w naszym kościele! Kapłani rozdają penitentom specjalnie przygotowane fragmenty Dzienniczka św. siostry Faustyny Kowalskiej. Czasem dłuższe, a czasami krótsze.

— Przygotowaliśmy szesnaście różnych fragmentów. Są one zgrupowane w bloczki, aby lepiej było je rozdawać. Z drugiej strony kartki jest informacja o trwającym Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia oraz zachęta do czytania Dzienniczka — opowiada ks. Janusz Zdolski SDB.

Kartki z fragmentami przemyśleń siostry Faustyny będą otrzymywać spowiadający się w naszym kościele albo po zakończonej spowiedzi, albo… w ramach pokuty.

— To zależy od kapłana, który będzie spowiadał. Kwestia pokuty to delikatna sprawa. Nam najbardziej zależy na rozpropagowaniu tego dzieła miłosierdzia — dodaje ks. Zdolski.

A Dzienniczek s. Faustyny opowiada w przekonujący sposób o nieskończoności miłosierdzia Bożego. Jest świadectwem bogatego życia duchowego zakonnicy, która notowała w nim słowa objawione jej przez Jezusa, wizje nieba, Trójcy Świętej, częste spotkania z Niepokalaną, Dzieciątkiem Jezus, aniołami i świętymi.

Ta najczęściej tłumaczona na świecie polska książka zachęca do czczenia Zbawiciela i podpowiada, w jaki sposób tę cześć okazywać. Zawiera wskazówki dotyczące miłości bliźniego. Czytelnik znajduje tu zachętę do intensywnego życia wewnętrznego.

Rozpropagowanie Dzienniczka w konfesjonałach to inicjatywa przygotowana z racji trwającego Roku Miłosierdzia Bożego, ogłoszonego przez papieża Franciszka. Fragmenty będą rozdawane do zakończenia Roku, czyli do 20 listopada.

Dzienniczek można także wypożyczyć w Bibliotece Świętej Rodziny przy naszej parafii (czynna w poniedziałki od 17. do 19.) lub też kupić w kiosku parafialnym.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]