Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Tłumy na koncercie [FILM]

IMG 8024

Tłumy na koncercie [FILM]

Ci, którzy w minioną sobotę przyszli posłuchać kolęd i pastorałek ledwo zmieścili się w kościele!

Przed pilską publicznością wystąpił duet, związany z krakowską „Piwnicą pod Baranami”, czyli Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki.

— Przyjechaliśmy – jak to mówią – z ubogiej Galicji, ale przyjęliście nas nie po galicyjsku, ale iście na bogato! — zachwalał słuchaczy Wójcicki.

Śpiewacy zaprezentowali nie tylko tradycyjne kolędy, ale także mniej znane jak na przykład „Kolęda katyńska”. Te bardziej znane śpiewali wraz z publicznością.

Jak mówili artyści przywieźli ze sobą, oprócz kolęd, również piosenki pod choinkę. Dlatego usłyszeć można było pastorałkę ze słowami Adama Mickiewicza, o diable, albo o karpiu.

— Tego nie da się opisać! To była prawdziwie kulturalna uczta! Cieszę się, że już po zakończeniu okresu Bożego Narodzenia, nasz kościół wypełnił się po brzeg — mówił ks. Zbigniew Hul proboszcz parafii.

Dochód z cegiełek sprzedawanych na koncercie będzie przeznaczony m.in. na remont zabytkowych organów w naszej świątyni.

©

&

&

Zobacz galerię zdjęć

&

 1. Andrzej z Piły
  Andrzej z Piły21 stycznia 2016

  Coście uczynili z Domu Ojca mego. Najświętsze miejsce Domu Bożego, jakim jest prezbiterium oddaliście grajkom. Kogo tam czciliście!

  • Święta Rodzina - salezjańska parafia w Pile
   Święta Rodzina - salezjańska parafia w Pile21 stycznia 2016

   Spokojnie, przepisy liturgiczne nie zabraniają religijnych koncertów w kościele. Pana Boga można też chwalić śpiewem – a szczególnie pięknymi kolędami! Wszystko odbyło się z najwyższym poszanowaniem miejsca, a na czas koncertu Najświętszy Sakrament został przeniesiony do kaplicy adoracji.
   Pozdrawiamy!

   • Andrzej z Piły
    Andrzej z Piły21 stycznia 2016

    Spokojnie? Gospodarza z domu wypraszacie. Faryzeusze też powoływali sie na przepisy prawa. Prawo jest jedno i obowiązek jeden – w domu Boga cześć oddawać Pana. Tak, modernizm jak łuski spadł na powieki. chyba, że mówimy o zborze protestanckim. Tam Boga nie ma.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»