17 stycznia 2016 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj msza św. o godz. 15.00 w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym. Dziękujemy ks. Stefanowi Anielawskiemu za wygłaszane homilie. Apel maryjny o godz. 21.00 . Zapraszamy!

 2. Dziś w Kościele katolickim przeżywamy Dzień Judaizmu. A jutro rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej okazji dzisiaj w kościele ewangelickim św. Jana przy ul Wincentego Pola o godz. 18. odbędzie się II Ekumeniczny Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu pilskich chórów.

 3. W poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego wypoczynku. W naszej parafii o godz. 9.00 rozpocznie się zimowisko. Dziękujemy tym, którzy wsparli tę inicjatywę. Czytaj więcej»

 4. Trwa w naszej parafii kolęda.

  Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00,a w soboty od godz. 15.00. Rozkład na najbliższe dni:
  – 18 stycznia (poniedziałek) – Pl. Zwycięstwa.
  – 19 stycznia (wtorek) – Al. Jana Pawła II, Popiełuszki.
  – 20 stycznia (środa) – Towarowa.
  – 21 stycznia (czwartek) – Śródmiejska, Wiatraczna.
  – 22 stycznia (piątek) – Boh. Stalingradu (parzyste).
  – 23 stycznia (sobota) – O. M. Kolbe (nieparzyste).

  Rozkład kolędy znajduje się również w gablocie przed kościołem oraz w internecie na stronie parafialnej. KLIKNIJ TUTAJ»

  W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty od 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

 5. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 6. W czwartek msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo uzdrowienia.

 7. W środę o godz. 19.00 w kinie „Helios” projekcja filmu „Bóg zakazany” o czasach wojny domowej w Hiszpanii. Cena 13 zł na hasło „Nazaret”.

 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę św. o godz. 15.00 rodziców osób powołanych do służby Bogu. Po Eucharystii spotkanie opłatkowe w sali św. Jana Bosko.

 9. Parafia św. Jana Bosko organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Więcej informacji na ich stronie internetowej: janbosko.pila.pl»

 10. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy książkę Paula Badde pt. „Powrót Boskiego Oblicza. Tajemnica chusty z Manoppello”.

 11. Informujemy, że biskup Edward Dajczak mianował ks. infułata dra Dariusza Jastrzębia, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego, dziekanem dekanatu pilskiego. Nowemu dziekanowi życzymy błogosławieństwa Bożego, wielu sił i zdrowia do kierowania naszym lokalnym Kościołem, a kończącemu kadencję dotychczasowemu dziekanowi ks. Stanisławowi Oraczowi dziękujemy za jego posługę. Czytaj więcej»

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Henryk KIŻEWSKI, lat 83 z ul. Buczka;
+ Irena LEWANDOWSKA, lat 89 z ul. Wodnej;
+ Leonarda WENDT, lat 79 z ul. Towarowej;
+ Aleksander SZUMAŃSKI, lat 84 z ul. O. M. Kolbe;
+ Franciszka BACHORA, lat 84 z al. Piastów.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»