Modlą się za dzieci, dzieją się cuda!

Różom różańcowym rodziców za dzieci – najmłodszej wspólnocie naszej parafii – udało się zebrać aż 120 członków w trzy dni.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Do jednej z takich róż należy Przemysław Szyperski z żoną Eweliną i dwójką dzieci: Stasiem i Jasiem (na zdjęciu powyżej).

— Zapisaliśmy się do różańca za dzieci zupełnie spontanicznie. Byliśmy akurat całą rodziną na mszy, kiedy państwo Rogala przedstawiali ideę takiej modlitwy. Pomyśleliśmy, że warto byłoby otoczyć duchową opieką swoje pociechy — opowiada Przemek.

Czytaj także i posłuchaj: Nie radzisz sobie z dziećmi? Zacznij się za nie modlić!»

Rodzina Szyperskich należy do trzeciej róży pw. św. Jana Bosko.

— Czasami modlimy się wszyscy razem, czasem gdy usypiamy dzieci to chwytamy za różaniec i polecamy Bogu chłopaków. A cuda to u nas dzieją się codziennie! Najważniejsze, że dzieci rosną zdrowo — dodaje głowa rodziny.

Te cuda potwierdza przewodnicząca róż, Anna Kopeć.

— Świadectwa potęgi modlitwy są tak piękne, że aż płakać się chce ze wzruszenia! Im więcej osób się modli tym większe łaski — mówi Anna Kopeć.

Dodaje także, że jest pozytywnie zaskoczona odpowiedzią małżonków na apel modlitewny.

— Zaledwie w trzy dni udało się stworzyć sześć róż po dwadzieścia osób. Najpierw rodzice zapisywali się w kościele, a później potwierdzaliśmy telefonicznie. Nikt się nie wycofał, co więcej: dołączyły się nowe osoby. Oby nie był to słomiany zapał — wyraża nadzieję.

Uczestnictwo w róży różańcowej za dzieci polega na odmawianiu codziennie jednej tajemnicy różańcowej. Zmiana tajemnicy następuje pierwszego dnia miesiąca. Członkowie modlą się nie tylko za swoich potomków, ale również za wszystkie dzieci w danej róży.

Każda z róż ma swoich patronów. Obecnie są to Święta Rodzina z Nazaretu, św. Jan Bosko, św. Jan Paweł II, św. Faustyna Kowalska, św. Dominik Savio, św. Joanna Beretta Molla.

Róże różańcowe za dzieci należą do ogólnopolskiego ruchu, który swoje centrum ma w Gdańsku-Oliwie. Tam też została zarejestrowana pilska grupa.

Do wspólnoty może należeć każdy kto chce się modlić za dzieci: swoje, czy też adopcyjne. Niektórzy modlą się także za wnuki. Aby się zapisać, należy skontaktować się z Anną Kopeć telefonicznie: 669 664 141.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]