Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Ostatnia taka wizytacja

Wizytacja Ks Inspektora Pilskiego Marka Chmielewskiego SDB

Ostatnia taka wizytacja

Dom zakonny i parafię wizytował „salezjański biskup”, czyli ks. inspektor Marek Chmielewski SDB.

Obecny prowincjał pilskiej inspektorii salezjanów przeprowadził wizytację kanoniczną po raz ostatni. W kwietniu 2016 r. kończy się jego sześcioletnia kadencja.

Podczas wizytacji ksiądz inspektor spotkał się z radą domu oraz indywidualnie z każdym z salezjanów, posługujących w parafii. Przyglądał się również jak wyglądają wspólnotowe modlitwy, posiłki czy czas wolny.

Drugiego dnia ks. Marek Chmielewski uczestniczył w obradach rady wspólnoty wychowawczo-duszpasterskiej, skupiającej przewodniczących wszystkich wspólnot parafialnych. Wcześniej w kościele odbyła się Eucharystia.

— Mam okazję aby podziękować za wszystkie wspólnoty, grupy, ruchy działające przy parafii. Podziękowanie kieruję również do współbraci, za to że tworzą wraz z wiernymi „Świętą Rodzinę” – centrum życia duchowego i chrześcijańskiego w Pile — mówił ks. inspektor podczas kazania.

Na radzie dodał, że jest zbudowany postawą wiernych zaangażowanych w działalność salezjańską i parafialną.

— Po Panu Bogu w parafii najważniejsi są ludzie. Gdyby was nie było, to cóż można było by zrobić? W parafii widać wasze serce, przedsiębiorczość, hojność. To sprawia, że parafia żyje, że Kościół to nie tylko księża. Dla salezjanów obecność świeckich jest fundamentalna — mówił.

Wizytacja kanoniczna odbyła się zgodnie ze wskazaniami art. 146 Regulaminów Ogólnych Towarzystwa św. Franciszka Salezego

&

ZOBACZ ZDJĘCIA

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»