Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

O miłosierdziu na dniu skupienia Współpracowników

Dzień Skupienia Salezjanów Współpracowników W Bydgoszczy

O miłosierdziu na dniu skupienia Współpracowników

Ponad 50 osób, w tym przedstawiciele z naszej parafii, wzięło udział w regionalnym dniu skupienia Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

Dzień skupienia odbył się 12 grudnia w Collegium Salesianum w Bydgoszczy. Gośćmi lokalnej wspólnoty SSW, byli Współpracownicy z Połczyna, Torunia, Lądu, Piły i Debrzna.

Temat wiodący oscylował wokół Bożego Miłosierdzia z racji rozpoczętego 8 grudnia roku Bożego Miłosierdzia. Delegat inspektorialny SSW, ks. Marcin Nowicki w konferencji podkreślił znaczącą rolę miłosierdzia w życiu. Odniósł się do słów Papieża Franciszka i jego słów zawartych w liście rozpoczynającym święty czas miłosierdzia w kościele powszechnym.

Podczas homilii ks. Marcin w sposób konkretny i zdecydowany wskazał rolę Współpracownika dziś, w tym świecie i w tych warunkach, w których przyszło nam żyć.

— Co znaczy być Salezjaninem Współpracownikiem? Jakim ma on być? Nie znaczy być w dziele salezjańskim, pracować u Salezjanów, wypełniać jakieś zadanie. To znaczy nie tyle być gdzieś, coś robić, ale odpowiadać całym swoim życiem, że jestem Salezjaninem Współpracownikiem. W przeciwnym wypadku to co robię niczemu nie służy — mówił w kazaniu ks. Nowicki.

W programie oprócz konferencji, modlitwy nie zabrakło czasu dla brata i siostry przy kawie. Spotkanie zakończyło się adoracją i koronką do Bożego Miłosierdzia.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

Zdjęcia: Waldemar Zajączkowski, Teresa Cyrulik

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»