O miłosierdziu na dniu skupienia Współpracowników

Ponad 50 osób, w tym przedstawiciele z naszej parafii, wzięło udział w regionalnym dniu skupienia Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Dzień skupienia odbył się 12 grudnia w Collegium Salesianum w Bydgoszczy. Gośćmi lokalnej wspólnoty SSW, byli Współpracownicy z Połczyna, Torunia, Lądu, Piły i Debrzna.

Temat wiodący oscylował wokół Bożego Miłosierdzia z racji rozpoczętego 8 grudnia roku Bożego Miłosierdzia. Delegat inspektorialny SSW, ks. Marcin Nowicki w konferencji podkreślił znaczącą rolę miłosierdzia w życiu. Odniósł się do słów Papieża Franciszka i jego słów zawartych w liście rozpoczynającym święty czas miłosierdzia w kościele powszechnym.

Podczas homilii ks. Marcin w sposób konkretny i zdecydowany wskazał rolę Współpracownika dziś, w tym świecie i w tych warunkach, w których przyszło nam żyć.

— Co znaczy być Salezjaninem Współpracownikiem? Jakim ma on być? Nie znaczy być w dziele salezjańskim, pracować u Salezjanów, wypełniać jakieś zadanie. To znaczy nie tyle być gdzieś, coś robić, ale odpowiadać całym swoim życiem, że jestem Salezjaninem Współpracownikiem. W przeciwnym wypadku to co robię niczemu nie służy — mówił w kazaniu ks. Nowicki.

W programie oprócz konferencji, modlitwy nie zabrakło czasu dla brata i siostry przy kawie. Spotkanie zakończyło się adoracją i koronką do Bożego Miłosierdzia.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1k4A8AI” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]Zdjęcia: Waldemar Zajączkowski, Teresa Cyrulik[/span]