Co odpowiadać na mszy po łacinie?

Tuż przed mszą na zakończenie jubileuszu 100-lecia ks. Janusz poćwiczy z wiernymi teksty łacińskie. Warto przyjść w niedzielę ok. godz. 10.50.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Z drukarni właśnie zostało odebranych ponad tysiąc folderów z tekstem mszy świętej po łacinie oraz tłumaczeniem po polsku. Te, które są w nim pogrubione odpowiadają wierni.

— Mamy jednak świadomość, że odkąd języki ojczyste zastąpiły łacinę w liturgii, a było to 50 lat temu, sporo osób nie wie jak się odmawia części stałe, jak confiteor, credo czy Pater Noster. Dlatego tuż przed mszą będzie „przyspieszony kurs łaciny” — informuje ks. Janusz Zdolski.

Dla niektórych szybkie przypomnienie, a dla innych poznanie łaciny odbędzie się w niedzielę, przed główną mszą, tuż ok. godz. 10.50. Ks. Janusz będzie czytał teksty, a wierni, zerkając do folderków, będą za nim powtarzali.

[download_box]Pobierz folderek z tekstami mszy w PDF[/download_box]

Przygotowania do mszy są już na półmetku. Eucharystię odprawi ks. inspektor Marek Chmielewski. Msza na zakończenie roku 100-lecia poświęcenia kościoła będzie też mszą, która będzie otwierała … jeszcze większy jubileusz.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]