6 grudnia 2015 r.

logo_100_lecie

II NIEDZIELA ADWENTU

Uroczystość poświęcenia kościoła

100. rocznica poświęcenia kościoła Świętej Rodziny

[fancy_numbers variation=”yellow”]

 1. Dzisiejsza niedziela 6 GRUDNIA to wielkie święto całej naszej wspólnoty parafialnej. Dzisiaj przypada dokładnie 100. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Na mszy św. o godz. 11.00 zakończymy uroczyste obchody jubileuszowego roku. Eucharystia będzie odprawiana w języku łacińskim, celebrowana przez ks. inspektora Marka Chmielewskiego.
 2. Przez całą niedzielę obok ołtarza Serca Pana Jezusa wyłożona jest specjalna pamiątkowa księga stulecia. Zachęcamy do wpisywania się. A po każdej mszy przy wyjściu diakonia rozdaje jubileuszowe krówki.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.
 4. Trwamy w nowennie do Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest ona odprawiana o godz. 17.30.
 5. Dziś apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki-ADMA.
 6. Roraty w naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.50. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec, czy też adwentowych lampionów.
 7. We wtorek, 8 grudnia, przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Szczególnym czasem tego dnia jest tzw. Godzina łaski od 12.00 do 13.00. Zapraszamy w tym czasie do kościoła. Specjalne modlitewniki zostaną wyłożone w kościele. Również tego dnia rozpocznie się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę, 13 grudnia w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na os. Jadwiżyn na mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się obrzęd otwarcia Bramy Miłosierdzia.
 8. Także we wtorek po wieczornej mszy św. w sali 25 odbędzie się spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.
 9. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. nowych polskich świętych męczennikach: o. Zbigniewie Strzałkowskim i o. Michale Tomaszku.
 10. Przed kościołem, w kancelarii i biurze Radia Maryja są rozprowadzane opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas. W sklepiku można zaopatrzyć się w kartki świąteczne i kalendarze na 2016 rok.
 11. W czwartek różaniec o godz. 17.30 w ramach krucjaty modlitewnej za Ojczyznę.
 12. W sobotę, 12 grudnia o godz. 14.00 pilski Klub Gazety Polskiej organizuje spotkanie z red. Dorotą Kanią współautorką głośnych książek pt. „Resortowe Dzieci”.
 13. W przyszłą niedzielę, 13 grudnia przypada 34. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Tego dnia przed kościołem rozprowadzana będzie nowa książka „Pilskie Drogi do Wolności. Kronika parafii św. Rodziny w Pile 16 października 1978 – 18 czerwca 1989 r.”. O godz. 17.00, na placu parafialnym nastąpi otwarcie wystawy o stanie wojennym, a o godz. 18.00 odprawiona zostanie msza św. za Ojczyznę, internowanych i prześladowanych działaczy „Solidarności”. Po mszy św. w sali św. Jana Bosko odbędzie się oficjalna prezentacja książki, którą poprowadzi ks. dr Jarosław Wąsowicz.
 14. Wspólnota Emmanuel zaprasza na cykl spotkań adwentowych dla małżeństw, których celem jest ukazanie Boga w codziennym życiu małżeńskim. Konferencje będą głoszone przez zespół ze Szczecina zajmujący się prowadzeniem rekolekcji weekendowych dla małżeństw „Miłość i prawda”. Spotkania odbędą się w dniach: 6, 13, 29 grudnia o godz. 17.40 w parafii pw. NMP Królowej Polski przy ul. Podchorążych 17 w Pile. (dawny Kościół Garnizonowy).
 15. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach od 25 do 31 lipca 2016 r. Dla młodzieży salezjańskiej wyjazd będzie kosztował 650 zł. Zapisy u ks. Piotra Pączkowskiego.
 16. PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Rekolekcje wygłosi ks. Maciej Sarbinowski.
 17. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy książkę Marlina Carothersa pt. „Tajemna broń Boga. Bóg chce, żebyś chodził po wodzie”.
[/fancy_numbers]

Po raz ostatni dziś możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i odmawiając naszą jubileuszową modlitwę do Świętej Rodziny.

[fancy_amp]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Józef POCHYLSKI, lat 82 z ul. Buczka;
+ Andrzej PRZEWOŹNICZAK, lat 53 z ul. Małej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»