27 grudnia 2016 r.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

[fancy_numbers variation=”yellow”]

 1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY. Główna msza zostanie odprawiona o godz. 11.00. Dziękujemy ks. Markowi Kowalskiemu z Ośrodka Misyjnego w Warszawie za wygłoszenie homilie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej patronalnej uroczystości. Przed kościołem rozprowadzane są parafialne kalendarze. Złożone ofiary przeznaczone są na budowę pamiątkowej tablicy w kościele z okazji 400-lecia parafii.

 2. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chórów: „Świętej Cecylii” z naszej parafii, „Halki” z Piły, „Gromadno” ze Starej Wiśniewki i „Di Ortica” z Szydłowa. Jest to koncert charytatywny na rzecz Hospicjum w Pile. Po koncercie zapraszamy na Apel Jasnogórski. Zapraszamy!

 3. Także dzisiaj obchodzimy 97. rocznicę wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego, stąd w naszym kościele powstańcze flagi. O godz. 18.00 msza w intencji powstańców, a po niej poświęcimy mural przy ul. Sikorskiego. Tam też krótki wykład na temat powstania wygłosi historyk, Marek Fijałkowski.

 4. W poniedziałek 28 grudnia o godz. 18.00 Eucharystia w intencji wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci. Po mszy św. spotkanie informacyjne.

 5. W czwartek zakończenie roku kalendarzowego. O godzinie 17.30 nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne za rok 2015 oraz nowenna do św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Bosko. Natomiast o godz. 22.30 odprawimy mszę św. w intencji o pokój na świecie.

 6. W piątek Nowy Rok – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Msze św. tak jak w niedzielę. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 7. Od soboty – 2 stycznia – rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską.

  Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00. Natomiast w sobotę od godz. 15.00 Rozkład na najbliższe dni:

  2 stycznia 2012 r. (sobota) – Okrzei
  4 stycznia 2012 r. (poniedziałek) – Sikorskiego, Fałata, Chopina.
  5 stycznia 2012 r. (wtorek) – Dzieci Polskich, Rymarska, Nowowiejskiego, Kujawska.
  6 stycznia 2012 r. (środa) – Św. Jana Bosko.
  7 stycznia 2012 r. (czwartek) – Ossolińskich, Wodna
  8 stycznia 2012 r. (piątek) – Niemcewicza
  9 stycznia 2012 r. (sobota) – Al. Wojska Polskiego.

  Rozkład Kolędy znajduje się również w gablotach informacyjnych oraz w internecie na stronie parafialnej. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna przed południem od poniedziałku do soboty od 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

 8. W PIERWSZĄ SOBOTĘ uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00. Odwiedziny chorych za dwa tygodnie – 8 stycznia 2016 r.

 9. Organizujemy podczas ferii zimowych półkolonie-zimowisko. Więcej informacji i zapisy w oratorium. Prosimy o wsparcie wypoczynku dzieci i młodzieży na zimowisku.

 10. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00.

 11. Już dzisiaj zapraszamy również na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu światowej sławy artystów – Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej. Odbędzie się on w naszej świątyni, 16 stycznia o godz. 19.00. Koncert jest organizowany przy współudziale RCK w Pile. Cegiełki-bilety wstępu (5 zł) są do nabycia w kancelarii.

 12. Przy ołtarzu NSPJ można obejrzeć wystawę dawnych pocztówek i kart świątecznych ze zbiorów Archiwum Salezjańskiego Inspektorii Pilskiej.
 13. Na parafialnym Facebooku trwa konkurs, podczas którego można wygrać parafialne terminarze i kalendarze. Zachęcamy do udziału! Czytaj więcej»
[/fancy_numbers]

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Krzyż Nekrolog

+ Małgorzata WRÓBLEWSKA, lat 38 z al. Niepodległości;
+ Zdzisław MARKOWSKI, lat 85 z ul. Towarowej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»