22 listopada 2015 r.

Logo100latmale

Uroczystość Jezusa Chrystusa
Króla Wszechświata

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj obchodzimy UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po mszy św. o godz. 11.00 wystawimy Najświętszy Sakrament, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Dzisiejszy apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi diakonia muzyczna. Zapraszamy!
 3. We wtorek, 24 listopada wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. Po wieczornej mszy św. złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani.
 4. W środę, 25 listopada zgodnie z konstytucjami salezjańskimi wieczorna msza święta odbędzie się w intencji zmarłych rodziców salezjanów.
 5. Również w środę przypada 70. rocznica męczeńskiej śmierci siostry Ksawerii Rohwedder, katarzynki, która broniąc czystości została zamordowana z rąk radzieckiego żołnierza. Zakonnica została pochowana pośpiesznie na pilskim dworcu PKP. Jej historię znajdziemy w najnowszym „Gościu Niedzielnym”. A wszystkich zapraszamy 25 listopada na mszę o godz. 18.00 w intencji rychłej beatyfikacji pierwszej Sługi Bożej związanej z naszym miastem oraz w intencji wszystkich pomordowanych z rąk sowieckich żołdaków. Czytaj więcej»
 6. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o człowieku nawróconym z islamu oraz kalendarz na 2016.
 7. Biuro Radia Maryja organizuje 5 grudnia pielgrzymkę do Torunia w 24. rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w biurze.
 8. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach od 25 do 31 lipca 2016 r. Zapisy u ks. Piotra Pączkowskiego.
 9. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy książkę O. Alberta Heberta „Wskrzeszeni. Udokumentowane historie czterystu przywróceń do życia”.
 10. W kancelarii są rozprowadzane opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Czesława KOŁODZIEJCZYK, lat 72 z ul. Wodnej;
+ Benon SEROCKI, lat 94 z ul. Buczka.
+ Stefan ŻUROWSKI, lat 82 z ul. Boh. Stalingradu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»