Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Wyniki liczenia wiernych: więcej ludzi w kościele

Liczenie Wiernych Piła Święta Rodzina Ks. Janusz Zdolski Ma W Dłoni Kilker Klikery

Wyniki liczenia wiernych: więcej ludzi w kościele

Mimo uszczuplenia terenu naszej parafii, w ławkach jest więcej wiernych.
Oto wyniki liczenia z zeszłej niedzieli.

Badania praktyk religijnych przeprowadzane są zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski. W ostatnią niedzielę października księża wraz z wiernymi liczyli dominicantes, czyli obecnych na mszy oraz communicantes, czyli przyjmujących Komunię świętą.

We wszystkich jedenastu niedzielnych Eucharystiach (w tym trzech, które odbyły się w sobotę, ale partycypują w niedzieli) uczestniczyło łącznie 3031 wiernych. Jest to o 186 osób więcej niż w zeszłym roku.

— Wzrost tym bardziej cieszy, bo od 1 stycznia 2015 roku nasza parafia została podzielona i spora liczba wiernych przeszła do parafii NMP Wspomożenia Wiernych — informuje ks. Janusz Zdolski.

Według Urzędu Skarbowego od tego roku na terenie naszej parafii mieszka 13 900 osób. Wychodzi więc, że 22% wiernych wypełnia pierwsze przykazanie kościelne. Jest to wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z 2014 r. Nadal jednak 78% mieszkańców parafii nie przychodzi na niedzielną mszę.

Wzrosła również liczba wiernych przyjmujących Komunię świętą: 1714 osób. Jest to najwyższy wynik od 2008 roku.

— To pokazuje, że powoli wzrasta świadomość uczestniczących we mszach. Już nie tylko przychodzą do kościoła, ale chcą uczestniczyć w pełni, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Jezusa Eucharystycznego i żyć według przykazań — komentuje ks. Janusz.

Liczenie Wiernych - Piła wykres, tabela, zestawienie (3)

Jeżeli chodzi o liczbę osób na poszczególnych mszach to na pierwsze miejsce powraca godz. 9.30. Łącznie w tej mszy uczestniczy ponad pół tysiąca ludzi. Na drugim miejscu jest suma parafialna, o godz. 11 na której było 489 osób. Trzecie miejsce na podium ma zeszłoroczna „jedynka” czyli msza o godz. 12.30 z wynikiem 442 wiernych.

Prawie 100% osób przyjmuje Komunię na mszach świętych w Neokatechumenacie. Łącznie w sobotnich mszach w sali św. Jana Bosko uczestniczy 93 wiernych, a do Komunii idzie 90 osób.

— Najbardziej smuci mnie jednak fakt, że bardzo mało osób przyjmuje do swojego serca Jezusa podczas chrztów. Czasami zdarza się, że są to 2-3 osoby. Jakie zatem świadectwo wystawia rodzina, która prosi o sakrament chrztu dla swojego dziecka, a sama nie żyje w łasce uświęcającej i według Bożych przykazań — przyznaje ks. Janusz.

Liczenie Wiernych - Piła wykres, tabela, zestawienie (4)

Liczenie Wiernych - Piła wykres, tabela, zestawienie (5)

Liczenie Wiernych - Piła wykres, tabela, zestawienie (2)

Liczenie Wiernych - Piła wykres, tabela, zestawienie (1)

©

&

Statystyki z 2014 roku →
Statystyki z 2013 roku →
Statystyki z 2012 roku (w sprawozdaniu) →
Statystyki z 2011 roku →
Statystyki z 2010 roku →

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»