Kolejny jubileusz przed nami

Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników będzie świętować 40-lecie istnienia przy naszej parafii.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

Najpierw Odnowa świętowała swoje 30-lecie», później Straż Honorowa obchodziła 60-lecie», a teraz przyszedł czas na salezjanów współpracowników.

Aż dwa dni będą trwały obchody 40-lecia. Początek już w niedzielę, 11 października. Współpracownicy zapraszają na mszę świętą o godz. 11.00

— Podczas Eucharystii odnowimy przyrzeczenia, które każdy z członków składał przy wstępowaniu do wspólnoty. Poświęcimy również nowy sztandar, który jest darem dla naszej parafii — zdradza koordynatorka Marta Lubczyńska, która we współpracownikach działa od samego początku.

Po mszy członkowie i zaproszeni goście spotkają się na poczęstunku, podczas którego będą wspominać dawne dzieje. Do świętowania zaproszeni zostali m.in. byli opiekunowie SSW.

Dwa dni później, we wtorek 13 października współpracownicy znów spotkają się na mszy świętej. Tym razem na wieczornej Eucharystii odbędzie się wprowadzenie relikwii bł. Alexandriny da Costa. Od tej chwili ta błogosławiona salezjanka współpracownica będzie patronką pilskiej wspólnoty.

— To pierwsza współpracownica, która została ogłoszona błogosławioną! Proboszcz na naszych spotkaniach głosił cykl konferencji o niej. Wszystkich ta postać bardzo urzekła, dlatego podjęliśmy decyzję, że nasza wspólnota obierze bł. Alexandrinę za swoją patronkę — wyjaśnia pani Marta.

W ramach jubileuszu 40-lecia SSW, również we wtorek po mszy, o godz. 19. odbędzie się koncert światowej sławy muzyków: Małgorzaty i Mariusza Stankiewiczów. Wstęp wolny.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[fancy_amp]

koncert