Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Jubileusz na 100 par!

Jubileusz Par Małżeńskich Piła Święta Rodzina 1

Jubileusz na 100 par!

Aż 100 par małżeńskich w minioną niedzielę odnowiło swoją przysięgę, a później świętowało przy weselnym torcie.

Przy symbolicznie postawionym klęczniku przed prezbiterium przysięgę odnowiła najstarsza para, która w tym roku świętuje 60-lecie małżeństwa, czyli państwo Anna i Aleksander Wrembel, oraz najmłodsi: jednoroczne małżeństwo Anny i Mateusza Górowskich.

— Z okazji naszego 100-lecia poświęcenia kościoła chcieliśmy zaprosić te sto par, aby pokazać piękne trwanie w miłości! Myślę, że tym wszystkim, którzy żyją bez ślubu oczy zbladły gdy zobaczyli pary z większym stażem małżeńskim niż ich lata życia — mówi ks. Janusz Zdolski, organizator jubileuszu par małżeńskich.

Homilię tego dnia wygłosił ks. Maciej Sarbinowski SDB. Wspomniał on o parze, którą spotkał na swojej drodze kapłańskiej, a która świętowała 67 rocznicę ślubu.

— Byli świadkami wobec swojej rodziny. Można powiedzieć, że byli misjonarzami Jezusa. Owi dziadkowie mieli nieprzeciętną relację z Chrystusem. To było widać, jak witają w pierwszy piątek kapłana. Oni na to czekali! — przytaczał ks. Sarbinowski.

Mówił również o niezdrowych stosunkach z Bogiem, m.in. o relacji biznesowej, przypadkowej. Całego kazania można posłuchać poniżej:

Po kazaniu wszystkie pary wstały i ponowili przed Bogiem chęć „jeszcze doskonalszego miłowania się oraz wspierania w troskach i radościach, w zdrowiu i chorobie, służąc sobie z serca i modląc się za siebie, aż do końca życia”.

Na zakończenie mszy pary zrobiły sobie wspólne, ślubne zdjęcie. Przy wychodzeniu z kościoła, gdy organista zagrał marsz Mendelssohna, sporej części małżeństw łezka zakręciła się w oku.

Jak ślub to i nie mogło zabraknąć wesela. W sali św. Jana Bosko na setkę par czekał 14 kilogramowy, piętrowy tort. Świeżo „odnowieni” małżonkowie otrzymali również upominek, w którym znalazł się dyplom oraz deska do krojenia z wygrawerowanym logo parafii.

Był też czas na weselne tańce – na parkiet przy nieśmiertelnym disco-polo porwany został nawet proboszcz parafii.

W jubileuszowej księdze, gdzie pary zostawiały swoje wpisy najczęściej przewijało się słowo dziękuję.

— Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia we wspaniałej uroczystości jubileuszowej i serdecznym spotkaniu. Zawsze będziemy wspominać mile ten dzień — piszą państwo Wanda i Janusz Wojtkiewiczowie z 50-letnim stażem małżeńskim.

©

&

Zobacz galerię zdjęć
Jubileusz par małżeńskich Piła Święta Rodzina (2)
Jubielusz Par Małżeńskich Piła


 1. Wiesław S.
  Wiesław S.25 października 2015

  Szczęść Boże !
  Śpiewałem przez kilka lat w chórze „pilskie wróbelki’ prowadzonym przez śp. księdza Janusza Popławskiego. Czy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbędzie się w listopadzie zjazd byłych chórzystów ? Jeżeli tak, to jaki jest program tego spotkania ? Mieszkam w znacznej odległości od Piły i chciałbym trochę wcześniej zapoznać się ze szczegółami zjazdu. Pozdrawiam.

 2. Święta Rodzina - salezjańska parafia w Pile
  Święta Rodzina - salezjańska parafia w Pile21 października 2015

  Bardzo prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej par, które nie odebrały swojego prezentu:

  * Czesława i Bogumił Bednarek
  * Anna i Władysław Ćwiklik
  * Teresa i Edward Figas
  * Bogusława i Jerzy Grochowscy
  * Maria i Ireneusz Jarosz
  * Genowefa i Stefan Kwiatkowscy
  * Emilia i Mieczysław Michaś
  * Jolanta i Mieczysław Noga
  * Zofia i Jerzy Mrotek
  * Agnieszka i Jan Posłuszni
  * Anna i Aleksander Wrembel
  * Alina i Ryszard Zyśk

  Gdyby ktoś znał wyżej wymienione osoby, proszę skierować ich do kancelarii parafialnej.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»