25 października 2015 r.

Logo100latmale

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. W całym Kościele w Polsce przeprowadzane jest dzisiaj liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii oraz przyjmujących Komunię świętą. Wyniki z tego liczenia w tygodniu zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej parafii. Zobacz tutaj»

 2. Dziś apel maryjny przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa o godz. 21.00.

 3. W poniedziałek odbędzie się spotkanie katechetów o godz. 17.00 oraz Rady Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej po wieczornej mszy św.

 4. Rozpoczynamy KATECHEZY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY. Pierwsza katecheza zostanie wygłoszona jutro o godz. 18.45, po wieczornej mszy świętej. Kolejne spotkania w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 18.45 w domu katechetycznym. Więcej informacji na ulotkach.

 5. W sobotę, 31 października, obchodzimy wigilię przed uroczystością Wszystkich Świętych. Wraz z parafią św. Jana Bosko organizujemy NOC ŚWIĘTYCH. Zachęcamy dzieci do przebrania się za naszych świętych patronów. Rozpoczęcie różańcem dla dzieci o godz. 16.30, a po nim Bal Wszystkich Świętych z konkursami i nagrodami. Następnie o godz. 19.00 odbędą się nieszpory dla młodzieży i dorosłych, a po nich, o godz. 19.30 wielki marsz świętych. Wraz z relikwiami i śpiewem na ustach przejdziemy do parafii św. Jana Bosko. Na zakończenie – bal dla młodzieży. Czytaj więcej»

 6. W niedzielę, 1 listopada, UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Uroczystość ta jest czasem szczególnej łaski Bożej. Nasze modlitwy wspierają rzesze świętych osób, które poprzedziły nas w drodze do wieczności.

  Msze św. w naszym kościele według rozkładu niedzielnego; Kiosk parafialny w tym dniu jest otwarty tylko do godz. 12.30.

  Na Cmentarzu Komunalnym procesja rozpocznie się przy bramie głównej o godz. 14.00, a następnie, o godz. 15.00 zostanie odprawiona msza św. na placu centralnym cmentarza przy krzyżu katyńskim;

  Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. Odpust zyskujemy przez pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych;

 7. Przez cały listopad o godz. 17.30 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki można składać w kancelarii lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Kliknij tutaj». Przyjmujemy również wypominki roczne. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

 8. Rozpoczęliśmy Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego. Kolejne spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko.

 9. Spotkania grupy teatralno-muzycznej w każdy czwartek o godz. 16.00 w sali nr 22. Natomiast w piątek spotkanie chóru parafialnego o godz. 18.00 w sali nr 25.

 10. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się 8 listopada po mszy św. o godz. 15.00.

 11. Z racji wspomnienia św. Cecylii, patronki chórów kościelnych, wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w „Cecyliadzie” – konkursie młodych talentów wokalnych. Zapisy u s. Renaty. Karty zgłoszeń można wziąć w zakrystii oraz u swoich katechetów w szkole. Konkurs odbędzie się 21 listopada w sali św. Jana Bosko w domu parafialnym i rozpocznie się o godz. 14.00.

 12. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach od 25 do 31 lipca 2016 r. Dla młodzieży salezjańskiej wyjazd będzie kosztował 650 zł. Zapisy u ks. Piotra Pączkowskiego.

 13. Parafia pw. św. Mikołaja w Wałczu organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych do Walencji w Hiszpanii. Wyjazd z Wałcza 26 grudnia 2015 roku; powrót 3 stycznia 2016 roku. W programie wyjazdu m.in. modlitwa z tysiącami młodych z całej Europy, zakwaterowanie u rodzin hiszpańskich, poznanie historii i kultury Hiszpanii, zwiedzanie Walencji, radosne świętowanie Nowego Roku. Serdecznie zachęcamy ludzi młodych w wieku od 16 do 35 lat do udziału w tym spotkaniu przygotowanym przez Wspólnotę Braci z Taize. Koszt wyjazdu to 750zł + 55 euro. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 14. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o świętych małżonkach – Zelii i Ludwiku Martin oraz o miłości małżeńskiej, w której odbija się miłość Boga.

 15. Biblioteka „Świętej Rodziny” w tym tygodniu poleca książkę Alexandra Ebena: „Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo”.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Henryk STOSIK, lat 85 z ul. Sikorskiego;
+ Irena WASZAK, lat 79 z ul. 1 Maja.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»