Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Wielki zjazd ministrantów

Ministranci Piła Święta Rodzina Liturgiczna Służba Ołtarza

Wielki zjazd ministrantów

Zaproszeni są wszyscy ci, którzy na przestrzeni lat służyli przy ołtarzu w naszym kościele.

Zjazd ministrantów organizowany jest z racji 100-lecia poświęcenia naszego kościoła. Jak mówią organizatorzy, dawno takiego zjazdu nie było, więc jubileusz jest okazją, aby mogli spotkać się byli i obecni członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza.

— To także pokazanie, że służba Bogu przy ołtarzu pomaga w rozwoju człowieka. Jest to również szansa, aby „zareklamować” bycie ministrantem — wyjaśnia ks. Piotr Pączkowski, opiekun ministrantów.

Błogosław Panie nas,
na pracę i znojny trud,
Wszak Tyś sam wybrał nas,
by Cię poznał
I wielbił świat
Alleluja!
– Pieśń wybrana na zjazd ministrantów

Rozpoczęcie zjazdu w sobotę 26 września mszą świętą o godz. 18. Po niej, ok. godz. 19.30 będzie spotkanie w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym.

Dzień później, w niedzielę, 27 września również będzie Eucharystia. Tym razem o godz. 11, a przewodniczyć jej będzie inspektor ks. Marek Chmielewski. Po mszy ministranci zrobią sobie wielkie wspólne zdjęcie przy ołtarzu.

Na niedzielę zaplanowany jest także poczęstunek (ok. 12.15) w sali św. Jana Bosko.

— Spotkanie braterskie przy kawie i ciastku to dobra okazja, aby powspominać, zobaczyć co się zmieniło u kolegów — dodaje ks. Pączkowski.

Na zjazd zaproszeni są wszyscy, którzy tu służyli lub nadal służą przy ołtarzu. Zaproszenia zostały rozesłane do księży opiekunów oraz tych kapłanów, którzy byli ministrantami i odpowiedzieli na głos powołania kapłańskiego bądź zakonnego.

 1. Piotr Pączkowski
  Piotr Pączkowski23 września 2015

  Droga Pani Iwono. Z radością oczekujemy na Pani męża w sobotę i niedzielę. Miejsca nie zabraknie. To jest uroczystość dla wszystkich ministrantów a to że na zdjęciu są tylko młodsi to przypadek Raczej większość będzie właśnie starszych. Te karty które służą za zaproszenia otrzymają wszyscy którzy będą. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia.

 2. ks. Janusz Zdolski SDB
  ks. Janusz Zdolski SDB22 września 2015

  Szanowni Państwo,

  tak jak jest napisane w ostatnim zdaniu informacji:

  „Zaproszenia zostały rozesłane do księży opiekunów oraz tych kapłanów, którzy byli ministrantami i odpowiedzieli na głos powołania kapłańskiego bądź zakonnego.”.

  Proszę zrozumieć, że po tylu latach jest bardzo trudno imiennie dotrzeć do każdego ministranta! I pozwolę sobie zacytować znów powyższą informację w pierwszym zdaniu:

  Zaproszeni są wszyscy ci, którzy na przestrzeni lat służyli przy ołtarzu w naszym kościele..

  Po to publikujemy taką informację na stronie, dajemy w ogłoszeniach duszpasterskich (nie tylko w naszej parafii), aby dotrzeć do wszystkich dawnych ministrantów, szczególnie do tych, z którymi kontakt się urwał.

  Zapewniam, że nie będzie rezerwacji ławek. I wszyscy są zaproszeni!!!

 3. Iwona Biercewicz
  Iwona Biercewicz22 września 2015

  Mój mąż był również w latach siedemdziesiątych ministrantem. Opiekunem był ks. J. Michurski. No i niestety zaproszenia nie dostał bo opiekun nie żyje. Myślę, że pomysł z zaproszeniami wielce nietrafiony. Z tego co widzę jubileusz będą świętować młodsi ministranci, a starsi mogą przyjść i popatrzyć z ostatnich ławek, bo te bliższe będą zajęte dla wyróżnionych. Z przykrością pozdrawiam.

 4. Czesław
  Czesław21 września 2015

  Byłem ministrantem tej parafii kiedy prowadził ministrantów kś. Józef Michurski,potem kś, Szulczyński, W latach 1970 – 1976 byłem w Salezjańskim Seminarium, lecz nie wyszło, więc otakich się nie pamięta. Zaproszenia żadnego nie dostałem. Jest mi przykro.
  Mieszkam na osiedlu Górnym.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»