Twoje nazwisko na nowych oknach

Ponad stuletnie okna w naszym kościele wreszcie doczekały się wymiany!

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Służyły ponad wiek, przetrwały wojny i wybuchy. Ostatnimi latami mocno się rozszczelniły, dlatego konieczna była ich wymiana. W kościele trwają prace i już za dwa tygodnie będziemy cieszyć się nowymi oknami.

— Najpierw wymienimy te po północnej stronie kościoła. Te z naprzeciwka będą musiały poczekać do końca października. Wierzę, że przed zimą uda nam się je zrobić — wyraża nadzieję ks. Zbigniew Hul, proboszcz.

Remont ciągnie się od półtora roku. O konieczności wymiany okien pisaliśmy już w marcu 2014 r.» Prace poprzedzone były liczną konsultacją z konserwatorem zabytków. Dodatkowo wymiana i uszczelnienie wszystkich okien wiąże się z dużymi kosztami finansowymi.

Wreszcie we wrześniu zeszłego roku parafia otrzymała pismo od konserwatora, że akceptuje projekt wymiany ościeżnic i szyb. Nowe okna będą uzupełnione o dodatkową szybę, podobnie jak okna witrażowe w prezbiterium i nawach bocznych. Ma to zapewnić jeszcze większą szczelność, a zimą niewypuszczanie ciepła na zewnątrz.

Póki co sześć okien ma swoich ofiarodawców.

— Jak to dawniej w kościołach bywało, także i w naszym darczyńcy będą mogli umieścić swoje nazwisko na danym oknie. To piękna pamiątka i dowód troski o kościół na kolejne wieki — mówi ks. Janusz Zdolski.

Zachęca także osoby indywidualne, rodziny, a może nawet całe ulice i bloki do składania ofiar na tzw. „swoje okno”. Do opłacenia pozostało jeszcze sześć okien po południowej stronie.

— Wierzymy, że dzięki chociażby najdrobniejszej ofierze uda nam się je spłacić. Od października wracamy do tzw. tacy remontowo-budowlanej, która będzie zbierana w drugą niedzielę miesiąca. Za wszystkie dary serca bardzo dziękujemy! — dodaje proboszcz.

Ofiary można składać w kancelarii parafialnej lub też na konto parafii:

[fancy_box][icon_teaser type=”PiggyBank” style=”inset_silver” title=”Ofiary”]

Parafia Świętej Rodziny w Pile
ul. św. Jana Bosko 1
64-920 PIŁA

nr konta: 16-1020-3844-0000-1102-0050-7400
tytułem: imię i nazwisko; Ofiara na okna;

[/icon_teaser] [/fancy_box]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[fancy_images width=”660″ height=”440″] [image caption=”Nowe ramy czekają na wymianę”]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/09/Okna-w-kościele-Świętej-Rodziny-w-Pile-remont-1.jpg[/image] [image]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/09/Okna-w-kościele-Świętej-Rodziny-w-Pile-remont-2.jpg[/image] [image]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/09/Okna-w-kościele-Świętej-Rodziny-w-Pile-remont-3.jpg[/image] [image caption=”Tak będą wyglądały nowe szyby w oknach”]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/09/Okna-w-kościele-Świętej-Rodziny-w-Pile-remont-4.jpg[/image] [/fancy_images]