13 września 2015 r.

Logo100latmale

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Zapraszamy dziś na apel maryjny o 21.00 prowadzony przez Straż Honorową NSPJ.

 2. Jutro obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu zapraszamy na spotkania modlitewne przy krzyżach stojących na terenie naszej parafii, podczas których będziemy zawierzać Bogu krzyże naszej codzienności. Wybierzmy jedno ze spotkań: zgromadźmy się godz. 20.30 przy krzyżu przy al. Niepodległości, przy krzyżu u zbiegu ulic Ojca Kolbe i Wiatracznej albo przy krzyżu na placu kościelnym.

 3. We wtorek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Informujemy również, że tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 4. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o 17.30.

 5. Również w środę o godz. 16.30 w sali nr 22 spotkanie dla dzieci z grupy muzyczno-teatralnej, które prowadzi siostra Renata Polak.

 6. W czwartek, 17 września przypada 76. rocznica napaści ZSRR na Polskę oraz 101. rocznica śmierci ks. Adalberta Lenza, budowniczego naszego kościoła. Pod chórem poświęcona jest jemu najstarsza tablica w świątyni. O godz. 18.00 zapraszamy na mszę świętą w jego intencji oraz wszystkich dobrodziejów naszej świątyni i parafii.

 7. Także w czwartek odbędzie się również nabożeństwo uzdrowienia, które rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00.

 8. W piątek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki. Uroczystość odpustowa w parafii św. Stanisława Kostki o godz. 18.30.

 9. Jak już informowaliśmy w ramach 100-lecia naszego kościoła planujemy zorganizować wielki jubileusz par małżeńskich z odnowieniem przyrzeczeń, tortem i upominkami. Ponieważ do dzisiaj potwierdziło swoją obecność zaledwie 36 par, zachęcamy do zgłaszania się innych małżeństw, niekoniecznie tych, którzy obchodzą tylko 25- lub 50-lecie. Prosimy o kontakt telefoniczny, bezpośredni – w kancelarii, drogą e-mailową lub przez portale społecznościowe. Dla tych, którzy chcą wziąć udział we wspólnym świętowaniu przygotujemy zaproszenia. Jubileusz odbędzie się w niedzielę, 18 października. Dowiedz się więcej»

 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o uchodźcach.

 11. W przyszłą niedzielę przeżywamy UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ SKRZATUSKIEJ:

  W ramach tej uroczystości w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie młodych w Skrzatuszu. Wyjazd autokarowy dla młodzieży o godz. 12.00 sprzed naszej świątyni. Powrót o godz. 22.00.

  W przyszłą niedzielę o godz. 6.20 wyruszy piesza pielgrzymka do Skrzatuskiej Pani.

  O godz. 10.00 wyjedzie spod parafii autokar do Skrzatusza. Powrót o godz. 15.30.

  Biskup zaprasza na mszę odpustową o godz. 12.00.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jadwiga KAMIŃSKA, lat 65 z ul. Towarowej;
+ Maria KONDRATOWICZ, lat 92 z ul. O. M. Kolbe;
+ Przemysław ZIELIŃSKI, lat 51, z ul. Wodnej;
Radczyni Stowarzyszenia ADMA + Barbara LEMKA, lat 78 z al. Piastów; Czytaj więcej»
Mama siostry salezjanki + Stanisława HUDZIŃSKA, lat 72 z ul. Bogusławskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»