30 sierpnia 2015 r.

Logo100latmale

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj wieczorem ostatnia w tym roku msza św. wakacyjna o godz. 20.30.

 2. Przed kościołem zbierane są podpisy pod listem do Ojca Świętego Franciszka o obronę instytucji rodziny podczas zbliżającej się sesji Synodu ds. Rodziny. Swoim podpisem poprzyjmy politykę prorodzinną oraz wyraźmy sprzeciw wobec aborcji, promocji rozwiązłości i dewiacji. Nie jest do tego potrzebny PESEL, podpisać się mogą także osoby niepełnoletnie.

 3. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie katechetów naszej parafii, a na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich przedstawicieli wspólnot, grup, ruchów religijnych na spotkanie rady wspólnoty wychowawczo-duszpasterskiej.

 4. Także w poniedziałek przypada 35. rocznica podpisania porozumień sierpniowych. O godz. 18.00 msza święta w intencji Ojczyzny, ludzi pracy i pilskiej „Solidarności”.

 5. We wtorek, 1 września przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji osób poległych w obronie naszej Ojczyzny. Również tego dnia przypada 57. rocznica wybuchu pocisku przy al. Niepodległości, gdzie zginęło jedenaścioro dzieci. Zapraszamy w tym dniu na modlitewny apel pamięci o godz. 20.30 przy krzyżu na al. Niepodległości. Będziemy polecać Bogu ofiary tej tragedii, ich rodziny oraz ofiary II wojny światowej. Natomiast na stronie naszej parafii w ostatnim odcinku internetowego, wakacyjnego cyklu „Z kart kronik” przypominamy tę tragedię i opowiadamy historię postawienia krzyża w tamtym miejscu. Czytaj tutaj»

 6. Wtorek to także dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. O godz. 8.00 msza św. dla wszystkich uczniów.

 7. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30. Również tego dnia na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich animatorów prowadzących grupy bierzmowanych oraz współpracujących w oratorium i świetlicy dla dzieci. Spotkanie w sali nr 25.

 8. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  – w I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin, następnie wieczorna Eucharystia na rozpoczęcie nowego roku ministranckiego.

  – w I piątek miesiąca odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 8.00. Dla dzieci spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30. Młodzież oraz osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania ich rodziny zapraszamy na nabożeństwo z okazją do spowiedzi na godz. 19.00. Po nabożeństwie spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniem do bierzmowania

  w I sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

 9. Spotkanie chóru parafialnego „Św. Cecylii” w piątek o godz. 19.00 w sali nr 25. Zapraszamy!

 10. W przyszłą niedzielę, 6 września na mszy św. o godz. 12.30 dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.

 11. Zachęcamy do skorzystania z biblioteki „Świętej Rodziny”, która jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00.

 12. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. dodatek – audiobook w formacie MP3: „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza A Kempis. Są również do nabycia kalendarze z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz św. Joanną Berettą Molla.

 13. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

 14. Od nowego roku duszpasterskiego ks. Damian Poleszczuk rozpoczął pracę z młodzieżą w ośrodku w Rzepczynie. Dziękujemy mu za pracę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowych obowiązkach.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Teresa URBAŃSKA, lat 69 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Józefa KOZŁOWSKA, lat 98 z ul. Niemcewicza;
+ Renata FECHNER, lat 71 z ul. Piekarskiej;
+ Maria MUCHA, lat 73 z ul. Wodnej;
+ Teresa TOMCZAK, lat 85 z ul. Żeleńskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»