Prezent dla każdego kierowcy

Wystarczy przyjechać w najbliższą sobotę i poświęcić swój środek transportu.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

W sobotę, 25 lipca przypada dowolne wspomnienie św. Krzysztofa.

— Tradycyjnie, tego dnia po każdej mszy świętej czyli po 6., 7., 8., i po 18. celebrans wyjdzie na zewnątrz kościoła i poświęci samochody, rowery, motocykle i inne pojazdy — zapowiada ks. Janusz Zdolski.

Dodaje także, że gdyby zabrakło miejsca na parkingach przy ul. Św. Jana Bosko to śmiało można zaparkować na placu kościoła (wjazd od ul. Kilińskiego).

— Przypominam też, że na południowej części ul. Św. Jana Bosko (równoległej do wejścia do zakrystii) obowiązuje zakaz parkowania. Chociaż straż miejska patrzy na ten zakaz z przymrużeniem oka, to jednak nie warto robić dodatkowych problemów — przestrzega ks. Janusz.

» Czytaj także: Mandaty dla parkujących przed kościołem»

Na pamiątkę poświęcenia każdy z kierowców otrzyma specjalną naklejkę. Jest na niej wizerunek św. Krzysztofa oraz przypomnienie dla prowadzącego auto, jak ma się zachowywać i że prowadzi go patron kierowców.

— Naklejki przygotowaliśmy z racji jubileuszu 100-lecia kościoła. Można je przykleić na deskę rozdzielczą, zderzak, albo ramę roweru — mówi ks. Zdolski.

[fancy_amp]

[fancy_images width=”660″ height=”934″] [image]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/07/Apel-do-Kierowcow-2015-page-001.jpg[/image] [/fancy_images]