Dzielili się jednością

Około 130 członków Odnowy w Duchu Świętym w minioną sobotę zjechało się do Piły na coroczny dzień jedności.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Na południe naszej diecezji zjechały się wspólnoty z Białogardu, Kołobrzegu, Koszalina, Złocieńca, Drawska, Miastka, Słupska, Szczecinka, Wielenia, Wałcza i Trzcianki.

Piła została wybrana nieprzypadkowo. Gospodarze, czyli wspólnota „Nazaret” działająca przy naszej parafii świętuje w 2015 roku 30-lecie powstania. Jubileusz był okazją do dzielenia się przeżywaniem swojej wiary w „Odnowie”.

— Tak jak małżonkowie dzielą się codziennie różnymi sprawami tak i my chcemy dzielić się dobrem i tym, jak Duch Święty działa w nas — mówi ks. Piotr Grzymała, opiekun wspólnoty „Nazaret”.

Dodaje też, że dzień jedności daje możliwość spojrzenia na Odnowę jako na całą, wielką wspólnotę usytuowaną w Kościele katolickim.

— Po prostu dzielimy się naszą jednością. Nie patrzymy na to, że w parafii zbiera się jakaś grupka charyzmatyczna. Widzimy siebie jako uczestników szerszego dzieła, jakie wzbudził Duch Święty — zauważa ks. Grzymała.

Spotkanie rozpoczęło się koronką do Bożego Miłosierdzia. Po niej był czas na śpiewy, modlitwę, konferencję oraz pracę w grupach. Nie mogło zabraknąć również Eucharystii. Homilię wygłosił ks. Bogusław Fortuński, diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym.

[fancy_amp]

[fancy_amp]

Uczestnikom przez cały dzień przyświecał fragment z księgi Izajasza: „Wszyscy, co ich zobaczą, uznają, że oni są błogosławionym szczepem Pana. Ogromnie się weselę w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia.”

Po mszy członkowie Odnowy przeszli na centralny plac w Pile, gdzie pod figurą św. Jana Pawła II śpiewali i radowali się podczas tzw. „wieczoru chwały”. Ponad godzinne czuwanie zakończyło się nałożeniem rąk na cztery strony świata i modlitwą za wszystkie dzielnice miasta.

— Gdy nasza modlitwa charyzmatyczna rozbrzmiewa jednogłośnie to napawa duchem i uskrzydla. Dzięki takim dniom jedności grupy nie kostnieją, tylko się rozrastają. Zauważam, że te grupy, które przyjeżdżają na dni jedności i starają się wyjść z salek kościelnych to rosną w siłę. A te, które mówią, że już wszystkiego doświadczyły to marnieją — podsumowuje dzień ks. Bogusław Fortuński

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1N2YgNN” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]