Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Błogosławieństwo od samego papieża Franciszka!

Papież Franciszek

Błogosławieństwo od samego papieża Franciszka!

Podczas głównych uroczystości 100-lecia udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo papieskie!

Kiedy parafia starała się o odpust zupełny z racji jubileuszowego roku setnej rocznicy poświęcenia kościoła, nikt się nie spodziewał, że Stolica Apostolska zrobi nam jeszcze jeden prezent.

— Dla mnie zaskoczeniem i wielką radością było już to, że Penitencjaria Apostolska zezwoliła na codzienne zyskiwanie odpustu w naszej świątyni. Jeszcze bardziej się ucieszyłem, że specjalnym dekretem zezwolono bp Dajczakowi udzielić naszym parafianom papieskiego błogosławieństwa — mówi ks. Janusz Zdolski, który w zeszłym roku starał się o odpusty.

» Czytaj także: Papież Franciszek ustanowił odpusty dla naszej parafii!»

Dekret Penitencjaria Apostolskiej zezwalającej na udzielenie papieskiego błogosławieństwa

Dekret Penitencjarii Apostolskiej zezwalającej na udzielenie papieskiego błogosławieństwa. Tłumaczenie: KLIKNIJ»

Jak czytamy w dekrecie: Penitencjaria Apostolska na mocy specjalnych uprawnień udzielonych jej przez Ojca Świętego w Chrystusie i Panu naszym, Papieża Franciszka z woli Bożej Opatrzności, łaskawie zezwala Jego Ekscelencji Najczcigodniejszemu Edwardowi Dajczakowi, biskupowi koszalińsko-kołobrzeskiemu, aby podczas jubileuszu parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile w dniu wybranym stosownie do pożytku wiernych, po zakończeniu Najświętszej Ofiary udzielił wszystkim obecnym wiernym, którzy z duszą pozbawioną przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, będą brać udział w uroczystościach, papieskiego błogosławieństwa z odpustem zupełnym, pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

Dzień, w którym bp Dajczak skorzysta z udzielonego zezwolenia na papieskie błogosławieństwo to 28 czerwca i główna msza z okazji jubileuszu o godz. 11.

» Czytaj także: Główne obchody 100-lecia kościoła»

Dekret, podpisany przez kard. Maurus Piacenza, penitencjariusza większego, jest ważny bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»