Błogosławieństwo od samego papieża Franciszka!

Podczas głównych uroczystości 100-lecia udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo papieskie!

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Kiedy parafia starała się o odpust zupełny z racji jubileuszowego roku setnej rocznicy poświęcenia kościoła, nikt się nie spodziewał, że Stolica Apostolska zrobi nam jeszcze jeden prezent.

— Dla mnie zaskoczeniem i wielką radością było już to, że Penitencjaria Apostolska zezwoliła na codzienne zyskiwanie odpustu w naszej świątyni. Jeszcze bardziej się ucieszyłem, że specjalnym dekretem zezwolono bp Dajczakowi udzielić naszym parafianom papieskiego błogosławieństwa — mówi ks. Janusz Zdolski, który w zeszłym roku starał się o odpusty.

» Czytaj także: Papież Franciszek ustanowił odpusty dla naszej parafii!»

Dekret Penitencjaria Apostolskiej zezwalającej na udzielenie papieskiego błogosławieństwa
Dekret Penitencjarii Apostolskiej zezwalającej na udzielenie papieskiego błogosławieństwa. Tłumaczenie: KLIKNIJ»

Jak czytamy w dekrecie: Penitencjaria Apostolska na mocy specjalnych uprawnień udzielonych jej przez Ojca Świętego w Chrystusie i Panu naszym, Papieża Franciszka z woli Bożej Opatrzności, łaskawie zezwala Jego Ekscelencji Najczcigodniejszemu Edwardowi Dajczakowi, biskupowi koszalińsko-kołobrzeskiemu, aby podczas jubileuszu parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile w dniu wybranym stosownie do pożytku wiernych, po zakończeniu Najświętszej Ofiary udzielił wszystkim obecnym wiernym, którzy z duszą pozbawioną przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, będą brać udział w uroczystościach, papieskiego błogosławieństwa z odpustem zupełnym, pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

Dzień, w którym bp Dajczak skorzysta z udzielonego zezwolenia na papieskie błogosławieństwo to 28 czerwca i główna msza z okazji jubileuszu o godz. 11.

» Czytaj także: Główne obchody 100-lecia kościoła»

Dekret, podpisany przez kard. Maurus Piacenza, penitencjariusza większego, jest ważny bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia.