28 czerwca 2015 r.

Logo100latmale

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj dzień centralnych, jubileuszowych obchodów 100-lecia poświęcenia naszego kościoła. Główna msza odbędzie się o godz. 11.00 na placu kościelnym. Wśród zaproszonych gości są kapłani i siostry zakonne, którzy pochodzą z naszej parafii lub kiedyś tu pracowali. Mszę odprawi i kazanie wygłosi ks. bp Edward Dajczak. Na zakończenie udzieli nam specjalnego błogosławieństwa papieskiego. Po Eucharystii zrobimy wielkie zdjęcie naszej wspólnoty parafialnej, a po nim zapraszamy na poczęstunek, dla wszystkich uczestników mszy. Będą również śpiewy bukowińskich zespołów. Zaprośmy na tę mszę nasze rodziny, przyjaciół, sąsiadów – niech to będzie nasze wielkie, rodzinne święto. Zapraszamy wszystkie grupy, ruchy, wspólnoty, dobrodziejów parafii i przyjaciół salezjanów – będziemy się za was modlić! Prosimy o przygotowanie procesji ze sztandarami. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą przenośnych krzesełek. Dziś nie będzie mszy św. o godz. 12.30 i 14.00.

 2. Również dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 21.00 apel maryjny.

 3. ROZPOCZĄŁ SIĘ OKRES WAKACJI. Od przyszłej niedzieli będzie dodatkowa msza św. o 20.30, kończąca się apelem maryjnym. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30.

 4. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o naszych księżach: ks. Piotrze Grzymale, ks. Piotrze Szumnym i ks. Piotrze Pączkowskim. Solenizanci odprawią mszę św. o godz. 18.00.

 5. We wtorek miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, którego uczcimy ucałowaniem relikwii po każdej mszy św.

 6. W środę święto św. Tomasza Apostoła. Tego dnia stała nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o 17.30.

 7. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  PIERWSZY PIĄTEK – w okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin u chorych. Kapłan przyjdzie jednak na każde wezwanie. W tym dniu zachęcamy do spowiedzi szczególnie dzieci i młodzież na mszach św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o godz. 15.00.

 9. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o nawiedzeniu Turyńskiego Całunu przez Papieża Franciszka, Jego ekologicznej encyklice oraz o św. Janie Bosko.

 10. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi akcjami, propozycjami wakacji, projektami duszpasterskimi, które przeprowadza Towarzystwo Salezjańskie oraz nasza diecezja. Szczegółowe informacje na plakatach.

 11. W sierpniu nasza parafia współorganizuje wakacje dla dzieci z Wileńszczyzny. Odwiedzi nas 25-osobowa grupa z miejscowości Mościszki parafia Ławaryszki. Wszystkich którzy chcieliby w jakikolwiek sposób wesprzeć tą inicjatywę prosimy o kontakt z ks. Jarosławem Wąsowiczem. W przyszła niedzielę natomiast młodzież będzie zbierała ofiary do puszek na ten cel po wszystkich mszach niedzielnych.

 12. Został znaleziony zegarek. Odbiór w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Barbara PAWŁOWSKA, lat 70 z ul. Towarowej;
+ Czesław MARKIEWICZ, lat 74 z al. Piastów;
+ Urszula SIERADZKA, lat 73 z ul. Kujawskiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»