24 maja 2014 r.

Logo100latmale

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziś rocznica I Komunii świętej o godz. 12.30.

 2. Dzisiaj także odbędzie się radosny „MARSZ DLA ŻYCIA”. Rozpoczęcie o godz. 12.30 przy kościele św. Antoniego. W marszu będzie uczestniczył nasz biskup Edward Dajczak. Zachęcamy całe rodziny, grupy i wspólnoty parafialne do przygotowania transparentów promujących życie, flag, wszystkiego, co może ubarwić nasze spotkanie i nadać mu radosny charakter.

 3. Dziś również ostatnie nabożeństwo Drogi Światła o godz. 17.15, a jak w każdą niedzielę zapraszamy na apel maryjny o godz. 21.00 przy figurze Jana Pawła II na placu Zwycięstwa.

 4. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na apel maryjny o godz. 21.00.

 5. W poniedziałek obchodzimy uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Po mszy św. o godz. 18.00 złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani.

 6. We wtorek Dzień Matki. Niech Bóg obdarzy nasze matki zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem.

 7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na godz. 18.00 do modlitwy o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego oraz o świętość życia naszych kapłanów.

 8. Również w czwartek, 28 maja – dzień uwięzienia w obozie koncentracyjnym św. Maksymiliana Kolbe. O godz. 20.30 apel maryjny przy krzyżu i figurze na skrzyżowaniu ulic Wiatracznej i O.M. Kolbe. Przyjdźmy na ten apel, aby zawierzyć Bogu nas samych, rodziny, parafię i nasze miasto. Na zakończenie ucałujemy relikwie naszego męczennika.

 9. Chętni do wyjazdu na Lednicę (6 czerwca) mogą się zapisywać u ks. Damiana i ks. Piotra Pączkowskiego.

 10. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi w naszej parafialnej BIBLIOTECE ŚWIĘTEJ RODZINY. Książki można wypożyczać w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy następujące tytuły: „Święci uśmiechnięci”, „Cristeros – Miłość i Krzyż” – książka opowiadająca o Cristiadzie. „Mała Arabka – Oblubienica Ducha Świętego”, „Pasję wg bł. Anny Katarzyny Emmerich”, „Tajemnice Medjugorie – Maryja ratuje świat”, „Tajemnice Jana Pawła II”, „Jestem bardzo w rękach Bożych – Notatki osobiste Jana Pawła II” „Franciszek – papież z końca świata”. Życzymy owocnej lektury.

 11. Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Bosko. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum będą mogły wykazać się wiedzą zawartą w książce pt. „Ksiądz Bosko – wspaniała historia”; natomiast osoby starsze wiedzą z książki pt: „Wspomnienia Oratorium”. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii. Materiały do konkursu można uzyskać m.in. w naszej bibliotece.

 12. Serdecznie zapraszamy młodzież i osoby dorosłe na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które odbędą się w naszym kościele, w dniach 31 maja- 2 czerwca. Rekolekcje poprowadzi zespół muzyczno- ewangelizacyjny "MOCNI W DUCHU" z Łodzi wraz ze swoim opiekunem Jezuitą Remigiuszem Recławem. W programie dodatkowo po mszy wieczornej o godz. 18 00 w niedzielę koncert ewangelizacyjny, w poniedziałek wieczór uwielbienia, a we wtorek modlitwa o uzdrowienie. Osoby, które nie mogą uczestniczyć we mszy wieczornej zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 10.00.

 13. JUBILEUSZOWY FESTYN PARAFIALNY odbędzie się w niedzielę – 7 czerwca 2015. Zachęcamy jak każdego roku do przedstawienia propozycji zabaw, konkursów oraz przynoszenia fantów, które można składać w zakrystii lub kancelarii.

 14. W Debrznie, 14 czerwca odbędą się Mistrzostwa Polski Księży i Ministrantów w kolarstwie szosowym w ramach XXII Dni Młodości. Zapraszamy szczególnie ministrantów do współzawodnictwa. Zapisy u ks. Piotra Pączkowskiego.

 15. W dniach 28-31 maja będziemy przeżywali w Skrzatuszu III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji poświęcony ewangelizacji parafii wiejskich. Kongres ma wymiar ogólnopolski, ale jest także bardzo dobrą okazją do przygotowania naszych diecezjan do uczestnictwa w dziele nowej ewangelizacji i zaktywizowania wiernych do pracy w grupach parafialnych II Synodu naszej diecezji, który niedługo rozpoczniemy. Zapraszamy animatorów katechezy parafialnej, katechetów, osoby formujące się w ruchach i stowarzyszeniach, dwójki parafialne ŚDM i innych. Zapisów na Kongres należy dokonać przez stronę internetową  www.nowaewangelizacja.org/iiikongres/regulamin.

 16. Parafia Miłosierdzia Bożego organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła i św. Jana do Turcji w dniach 22 września – 1 października.

 17. W przyszłą niedzielę, 31 maja zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o godz. 15.

[/fancy_numbers]

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Krzyż Nekrolog

+ Irena ZIELIŃSKA, lat 78 z ul. Wodnej;
+ Helena DUNAJSKA, lat 94 z ul. Buczka;
Zmarł także + Edmund Chmielewski, tata naszego inspektora, ks. Marka Chmielewskiego, oraz + Zdzisław Wąsowicz, tata ks. Jarosława Wąsowicza.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»