10 maja 2015 r.

Logo100latmale

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj o godz. 10.30 uroczystość I Komunii świętej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, za ich rodziny, za katechetów – Pana Romana oraz ks. Andrzeja. „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

 2. Codziennie nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i apel maryjny o godz. 21.00. W każdą niedzielę maja apel na pl. Zwycięstwa. ROD „Wypoczynek” zapraszają w każdą sobotę maja o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe.

 3. Dziś kolejne nabożeństwo Drogi Światła o godz. 17.15. Przy rozważaniu 15 stacji radości pomoże nam woń kadzidła i zapach pustego Bożego Grobu. Tradycyjnie „Ludzi Światła” zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem do zakrystii.

 4. Spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników odbędzie się we wtorek. O godz. 18.00 msza w kościele, a po niej konferencja w sali 25.

 5. W najbliższą środę Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 70. rocznicę działalności edukacyjnej. O godz. 10.00 zostanie doprawiona msza św. w intencji byłych i obecnych pracowników szkoły, dzieci i ich rodzin.

 6. W środę, 13 maja wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, a także rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II. O godz. 21.00 apel maryjny z procesją wokół kościoła.

 7. Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. W środę, 13 maja o godz. 19.00 zostanie zaprezentowana postać ks. Bolesława Domańskiego wybitnego proboszcza z Zakrzewa, działacza Związku Polaków w Niemczech. Prelegentem będzie Maciej Usurski z Muzeum Stanisława Staszica w Pile.

 8. W sobotę 16 maja odbędzie się Noc Muzeów. Zachęcamy do zwiedzenia stałej ekspozycji muzealnej przy Archiwum Salezjańskim Inspektorii Pilskiej. Zbiórka chętnych przed wejściem na plebanię o godz. 15.00.

 9. W parafii św. Antoniego od 15 do17 maja zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.

 10. W przyszłą niedzielę, 17 maja o godz. 10.30 uroczystość I Komunii świętej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Nie będzie mszy o godz. 11.00. Próby dla dzieci i rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 18.45. W sobotę spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin o godz. 9.00. Dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o zabranie świec.

 11. Także w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12.30 zapraszamy, szczególnie młodzież, na tzw. FISHMOB, czyli tańce z okazji urodzin Jana Pawła II połączone z zaproszeniem na Lednicę. Szczegóły na Facebooku „Fishmob Piła 2015” oraz na plakatach.

 12. Chętni do wyjazdu na Lednicę mogą się zapisywać u ks. Damiana i ks. Piotra Pączkowskiego. Koszt 25 zł.

 13. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o świadectwie wiary Nicka Vujicica – osoby bez rąk i nóg.

 14. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi w naszej parafialnej Bibliotece Świętej Rodziny. Mieści się ona w Oratorium. Książki można wypożyczać w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy następujące tytuły: „Gdzie ci mężczyźni?”; „Mistyka św. Teresy z Avila”; „10 zwyczajów szczęśliwych matek”, „Wspomnienia Pilskie” oraz „Niezwyciężony” autorstwa Nicka Vujicica.

 15. Odpowiadając na apel papieża Franciszka przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Krzysztof PIŁATOWSKI, lat 52 z ul. Buczka.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»