19 kwietnia 2015 r.

Logo100latmale

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Biblijna

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej panią Krystynę Zając, która jest odpowiedzialna za szerzenie kultu św. Joanny Beretty Molli na terenie Polski. Pani Krystyna, głosząc dziś i w przyszłą niedzielę słowo, przygotowuje nas do wprowadzenia relikwii świętej lekarki z Włoch, patronki rodzin i małżeństw starających się o potomstwo. Dziękujemy za przybliżenie sylwetki św. Joanny.

 2. Od 19 do 25 kwietnia 2015 roku Kościół w Polsce przeżywa siódmy Tydzień Biblijny pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

  W ramach tego tygodnia zapraszamy na spotkanie ewangelizacyjne. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przy figurze świętego Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Czytaniem Biblii, radosnym śpiewem i modlitwą głosić będziemy Zmartwychwstałego Chrystusa. Przyjdźmy, aby dać świadectwo naszej wiary i dzielić się nią z innymi.

  Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego oraz do korzystania z proponowanych spotkań liturgicznych w tygodniu.

 3. Dziś o godz. 17.15 kolejne, nietypowe NABOŻEŃSTWO DROGI ŚWIATŁA. Tym razem rozważania 14 stacji ze Zmartwychwstałym podparte będą pochodniami. Tradycyjnie „Ludzi Światła” zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem do zakrystii.

 4. Dziś także apel maryjny o 21.00, który poprowadzi diakonia muzyczna. Zapraszamy!

 5. W liturgii wspominamy:

  W czwartek: uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz naszej pilskiej, salezjańskiej inspektorii.

  W sobotę: święto św. Marka Ewangelisty. Jest to także dzień imienin księdza inspektora Marka Chmielewskiego.

 6. Od jutra rozpoczyna działalność nasza parafialna BIBLIOTEKA ŚWIĘTEJ RODZINY. Mieści się ona w Oratorium. Książki można wypożyczać w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. Na początek proponujemy lekturę o tematyce rodzinnej i wychowania oraz książki charyzmatyczne o świętych, czy też pozycje związane z historią naszego miasta. Wykaz pozycji dostępnych w bibliotece już wkrótce znajdzie się na naszej stronie parafialnej. Zapraszamy do zakładania kart bibliotecznych i współpracy w rozwoju tego nowego dzieła.

 7. We wtorek, 21 kwietnia zapraszamy na spotkanie z dziennikarzem, historykiem i publicystą, Tadeuszem M. Płużańskim. Jest on autorem książki „Moje spotkania z bestiami”, zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich. Spotkanie o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym. Wstęp wolny.

 8. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 9. W czwartek, 23 kwietnia zapraszamy maturzystów na mszę św. o godz. 18.00, aby prosić Boga o mądrość podczas egzaminów maturalnych oraz światło w wyborze drogi życia.

 10. W piątek, 24 kwietnia po mszy wieczornej zapraszamy wszystkich czcicieli NMP Wspomożenia Wiernych na comiesięczny hołd maryjny.

 11. Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Bosko. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum będą mogły wykazać się wiedzą zawartą w książce pt. „Ksiądz Bosko – wspaniała historia”; natomiast osoby starsze wiedzą z książki pt: „Wspomnienia Oratorium”. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii. Finał konkursu podczas festynu parafialnego. Głównymi nagrodami są tablety multimedialne. Materiały do konkursu można uzyskać min. w naszej BIBLIOTECE. Zapraszamy!

 12. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o genetyce i projektowaniu człowieka.

 13. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w 79. Pielgrzymce Akademickiej na Jasna Górę w dniach 24-26 kwietnia. Wyjazd z Piły 24 kwietnia o godz. 18.00 z parafii NMP Wspomożenia Wiernych. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 14. Towarzystwo Pomocy Chorym w Pile organizuje turnus rehabilitacyjny w Ustroniu  Morskim. Są również wolne miejsca na pielgrzymkę do Hiszpanii. Szczegóły na plakatach.

 15. Ruch Spotkań Małżeńskich zaprasza na kolejny weekend dla małżeństw w dniach 8-10 maja w CEF w Koszalinie. Więcej informacji i świadectwa uczestników na stronie: www.spotkaniamalzenskie.pl

 16. W ramach comiesięcznego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy dzisiaj na Drogę Światła (niedziela, 19.04.2015). Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19:00 przed kościołem pw. Miłosierdzia Bożego w Pile, a zakończy się ogniskiem i wspólnymi tańcami przy parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszła do wieczności:

† Łucja MARCINKOWSKA, lat 79 z ul. Piekarskiej.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»