O nawróceniach z nałogów na studium współpracowników

Świadectwa życia w rodzinie z przemocą i alkoholizmem oraz nawrócenia z burzliwego życia przedstawiane były na dorocznym spotkaniu formacyjnym Salezjanów Współpracowników.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Studium odbywało się w dniach 20 do 22 lutego w Szczecinie w szkołach salezjańskich przy ul. Ku Słońcu. Z naszej parafii udała się tam kilkuosobowa delegacja.

Tematem studium była wiązanka Generała ks. Angela Fernandeza Artime „Jak ksiądz Bosko z młodzieżą dla młodzieży”.

Pierwszego dnia odbyło się spotkanie z Markiem i Sewerynem, którzy przedstawili swoje nawrócenie z burzliwego życia (alkohol, narkotyki, itd.).

W sobotę konferencję mieli salezjanie. Pierwszą poprowadził ks. Marcin Nowicki pt. „Jak ks. Bosko dziś…?”. Następnie proboszcz parafii ze Szczecina-Wielgowa ks. Gwidon Ekert przedstawił swoje spostrzeżenia „Jak ksiądz Bosko dziś w parafii?”, a dyrektor szkół salezjańskich, ks. Leszek Zioła, „Jak ks. Bosko dziś w dziele wychowawczym?”.

— Były to bardzo owocne wykłady, które mocno odcisnęły się na moim sercu — uważa Teresa Cyrulik, salezjanka współpracownica z naszej parafii.

Gośćmi sobotniego spotkania byli członkowie Al-Anonu, grupy pomocy dla rodzin i przyjaciół alkoholików. Maryla (żona alkoholika) i Małgosia (córka alkoholika) przedstawiły swoje świadectwa życia w rodzinie z przemocą i alkoholizmem.

— To były zwierzenia, które nas bardzo poruszyły — dodaje pani Teresa.

Kulminacyjnym punktem sobotniego spotkania była Eucharystia sprawowana przez ks. Marcina Nowickiego, inspektorialnego delegata salezjanów współpracowników. Po niej uczestnicy studium obejrzeli film „October Baby”, którego tematem była 19-letnia adoptowana studentka, urodzona w wyniku źle dokonanej aborcji.

W niedzielę odbyły się warsztaty pod hasłem „My jak ksiądz Bosko w naszym środowisku życia”. Na zakończenie podczas mszy św., celebrowanej przez ks. inspektora Marka Chmielewskiego, dwie aspirantki (ze Słupska i Szczecina) złożyły swoje przyrzeczenia, powiększając tym samym Rodzinę Salezjańską.

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1w6hlKI” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]