Prezenty z okazji jubileuszu: nowe ornaty dla księży

Jedenaście nowiutkich ornatów – dla każdego księdza po jednym – dostała nasza parafia z racji obchodzonego jubileuszu 100-lecia kościoła.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Ornaty ofiarowała anonimowo jedna z rodzin z naszej parafii. Nazwisko darczyńców zna tylko ks. Janusz Zdolski.

Dziesięć białych ornatów jest z takim samym wzorem, a jeden z bogatszym zdobieniem.

— Wreszcie będziemy mogli wymienić stare i zużyte szaty liturgiczne. To bardzo miłe, że są ludzie którzy poczuwają się do ubogacenia liturgii i Kościoła. Bogu niech będą dzięki za takich ludzi! — cieszy się ks. Zbigniew Hul, proboszcz.

To trzeci już prezent, jaki otrzymała parafii z okazji setnej rocznicy poświęcenia kościoła. W adwencie siostry z klauzurowego klasztoru karmelitanek bosych z Bornego Sulinowa ofiarowały fioletowy ornat (czytaj więcej»), a pod koniec ubiegłego roku anonimowy darczyńca ufundował ewangeliarz, zdobioną okładka ze Świętą Rodziną, specjalny pulpit oraz lektorium (czytaj więcej»).