Niemy świadek męki Chrystusa jest z nami przez Wielki Post

Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa stanęła 4-metrowa kopia płótna, w które po śmierci został owinięty Chrystus.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Dzień przed Środą Popielcową ks. Janusz Zdolski odsłonił i poświęcił kopię Całunu Turyńskiego.

— Chcemy ten Wielki Post, przypadający w jubileuszowym roku 100-lecia poświęcenia kościoła, przeżyć jak najlepiej i dlatego przez 40 dni będziemy wpatrywać się w niemego świadka męki Chrystusa. Kontemplacja tego wizerunku powinna przynieść obfite owoce we wnętrzach wiernych — wyjaśnia ks. Janusz.

Jak zaznacza kapłan, Całun Turyński jest czytelnym świadkiem miłości Boga do człowieka.

— Mimo, że ten świadek jest niemy to krzyczy i woła do nas przez Ewangelię: macie oczy, a nie widzicie! Na tym płótnie widać wszystko: twarz, każdą ranę. To jest świadek tego, że Pan Jezus podjął krzyż i cierpienie, aby nas wszystkich zbawić — dodaje ks. Zdolski.

Obok płótna wystawiona jest także pamiątkowa księga, do której można wpisywać swoje prośby, podziękowania i postanowienia wielkopostne. Na klęczniku przed Całunem są także obrazki z koronką Najświętszych Ran Pana Jezusa.

Obraz na płótnie ufundowała firma Fotozaranek Andrzeja Zaranka. W obróbce płótna bezpłatnie pomogła także firma Grapil Grażyny Sobieraj. — Chcemy im i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten wizerunek jest u nas w kościele serdecznie podziękować — mówi ks. Janusz Zdolski.

Wystawienie Całunu Turyńskiego akurat w tym roku nie jest przypadkowe. W 2015 roku, obok 100-lecia poświęcenia kościoła, obchodzimy też 200-lecie urodzin księdza Bosko. I właśnie z tej drugiej okazji oraz z racji zasług św. Jana Bosko dla Kościoła papież Franciszek zezwolił na wystawienie na widok publiczny oryginalnego płótna, w które został owinięty po śmierci Pan Jezus.

Wystawienie tej szczególnej relikwii będzie miało miejsce w katedrze turyńskiej w dniach od 19 kwietnia – 24 czerwca 2015 r. Aby zobaczyć oryginał, nasza parafia udaje się na pielgrzymkę do Turynu. Zostało już tylko 5 ostatnich miejsc. Zapisy i więcej informacji»

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1vggJSu” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]