1 marca 2015 r.

Logo100latmale

II Niedziela Wielkiego Postu

Reminiscere – Sucha

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Trwamy w Wielkim Poście.

  W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej:
  dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30;
  dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00.

  Na zakończenie drogi krzyżowej dla dzieci jest wręczana figurka św. Jana Bosko.

  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 2. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00. Apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: Z misjonarzami głośmy pojednanie” w ramach ogólnoświatowej akcji na rzecz misji „Ad Gentes”. Dziękujemy siostrze Annie za przybliżenie nam problematyki misyjnej w Sudanie Południowym i Etiopii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś do puszek na cele misyjne.

 4. W poniedziałek Caritas parafialna będzie wydawała jabłka w godz. od 9.00 do 14.00.

 5. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych.

 6. W środę imieniny obchodzi ks. Kazimierz Napierała. Naszemu spowiednikowi, dziękując za owocną pracę, życzymy zdrowia i wszelkich łask Bożych.

 7. W środę, 4 marca będziemy przeżywać dzień miasta Piły. W ramach obchodów zapraszamy do naszej świątyni na godz. 10.30 na mszę świętą.

 8. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 9. „Współpraca rodziny i szkoły w pracy wychowawczej” – to temat kolejnej prelekcji z cyklu „Rodzinne spotkania”. Wykład wygłosi ks. Stefan Makuracki, delegat do spraw szkolnictwa pilskiej inspektorii pw. św. Wojciecha. Prelekcja odbędzie się w środę, 4 marca o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym.

 10. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  PIERWSZY CZWARTEK: o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne, następnie msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin oraz w intencji Straży Honorowej NSPJ.

  PIERWSZY PIĄTEK: Odwiedziny chorych od godz. 8.00. W tym dniu spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św. Młodzież zapraszamy na godz. 19.00. Po Drodze Krzyżowej obowiązkowe spotkanie osób, które w tym roku otrzymają sakrament bierzmowania.

  PIERWSZA SOBOTA: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

 11. W sobotę, 7 marca o godz. 10.30 spotkanie katechetów w parafii św. Józefa w Pile.

 12. Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Bosko. Dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum będą mogły wykazać się wiedzą zawartą w książce pt. „Ksiądz Bosko – wspaniała historia”, natomiast osoby starsze wiedzą z książki pt: „Wspomnienia Oratorium”. Materiały po cenach promocyjnych w naszym sklepiku. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii. Finał konkursu podczas festynu parafialnego, 7 czerwca.

 13. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o prześladowaniu chrześcijan, żołnierzach wyklętych i o trwającej dyskusji o dopuszczeniu do komunii osób rozwiedzionych żyjących w kolejnym związku.

 14. W niedzielę 8 marca o godzinie 19.00 w kościele akademickim rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz Jastrząb.

[/fancy_numbers]

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Krzyż Nekrolog

+ Maria SZAREJKO, lat 76 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Zofia ROŚCISZEWSKA, lat 74 z ul. Żeleńskiego;
+ Zenon ZABROCKI, lat 72 z pl. Zwycięstwa;
+ Urszula SIERADZKA, lat 77 z ul. Budowlanych;
+ Wioleta JENCZEWSKA, lat 42 z ul. Żeleńskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»