Nowy ksiądz w parafii

Francja, Maroko, Niemcy, a teraz Piła pojawiła się na mapie pracy duszpasterskiej ks. Piotra Szumnego. Od niedawna posługuje on w naszej parafii.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Nasze miasto jak i parafia nie jest mu obca.

— Piła to moje miejsce! Tutaj się wychowałem — przyznaje z dumą ks. Piotr.

Ks. Szumny urodził się 31 stycznia 1968 r. W „Świętej Rodzinie” przyjął chrzest, I Komunię świętą, bierzmowanie. Za młodu był też tutaj ministrantem.

W wieku 21 lat idzie za głosem serca do zgromadzenia salezjańskiego i rozpoczyna nowicjat w Swobnicy. Studia filozoficzne kończy w Kutnie-Woźniakowie, a teologię w Lądzie n/Wartą. W tej ostatniej miejscowości w 1998 roku otrzymuje święcenia kapłańskie.

Pierwszą placówką do której zostaje skierowany ks. Piotr to salezjańska parafia w Czaplinku. Później przez dwa lata pracuje w Szczecinie na Gumieńcach.

W 2002 roku wyjeżdża na studia do Paryża. Rok później pracuje już w Maroko, gdzie 99,6% osób to muzułmanie. Przez dziesięć lat od 2003 r. do 2013 r. pełni funkcję dyrektora szkoły i proboszcza w Kenitrze – mieście na północy Maroka, 405 tys. mieszkańców.

Posłuchaj poniżej audycji Radia Pustynia o pracy misjonarskiej ks. Piotra:

Tuż przed przyjazdem do naszej parafii ks. Szumny pracował przez rok w Taufkirchen Vils, niewielkim mieście w Bawarii (Niemcy).


Ks. Piotr Szumny (9)