Czy ksiądz ma prawo pouczać rodzinę?

— Często słychać zarzuty: a co ksiądz może wiedzieć o rodzinie? Nie ma dzieci, nie ma żony, żyje w celibacie. Co on może mówić? — od wyjaśnienia tej kwestii rozpoczął się kolejny wykład z cyklu „Rodzinne spotkania”.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

O kwestii wychowania w rodzinie oraz o pedagogice św. Jana Bosko opowiadał ks. Marek Chmielewski, pilski inspektor.

— Jeżeli chcemy rozwiązać problemy młodego pokolenia to musimy wesprzeć rodzinę! Musimy być sprzymierzeńcami rodziny, która dziś jest zagrożona i mało kto chce się nią zajmować — mówił.

Ks. Chmielewski barwnie przedstawił trzy sekrety sukcesu księdza Bosko. Są to religia, rozum i miłość, czyli twórcza obecność.

— Młodzi, potrzebują wyciągniętej z dobrocią ręki, która zaopiekuje się nimi, poprowadzi w stronę dobra i cnoty oraz obroni ich przed złem. Ks. Bosko wiedział, że nie osiągnie niczego z młodymi, jeśli jak ojciec po prostu z nimi nie będzie — wyjaśniał ks. inspektor.

Wykład z serii „W kręgu refleksji nad wychowaniem i rodziną” o wychowaniu wg ks. Bosko odbył się w minioną środę, stycznia.

Zachęcamy do przesłuchania całego wykładu:


[titled_box variation=”hotpink” title=”Rodzinne spotkania”]

Plan kolejnych wykładów z cyklu ”W kręgu refleksji nad rodziną i wychowaniem”:

Wykłady o rodzinie-page-001 (1)
[fancy_list style=”arrow_list” variation=”hotpink”]

  • 4 lutego 2015 r. (środa) – ks. dr Adam Popławski SDB (Inspektorat Towarzystwa Salezjańskiego w Pile) – „Rodzina wobec cierpienia i choroby”

  • 4 marca 2015 r. (środa) – ks. mgr Stefan Makuracki SDB (Inspektorat Towarzystwa Salezjańskiego w Pile) – „Korelacja rodziny i szkoły w pracy wychowawczej”

  • 1 kwietnia 2015 r. (środa) – ks. dr Jarosław Wąsowicz SDB (Inspektorat Towarzystwa Salezjańskiego w Pile) – „Nauczanie św. Jana Pawła II o rodzinie podczas jego pielgrzymek do Ojczyzny. Wybrane zagadnienia”

  • 6 maja 2015 r. (środa) – Ewa i Ireneusz Rogala, Wspólnota Marana Tha Gdańsk – „Różaniec rodziców w intencji dzieci, jako niezawodne wsparcie”

  • 3 czerwca 2015 r. (środa) – Promocja jubileuszowego albumu „Kościół św. Rodziny w Pile 1915 -2015”

[/fancy_list]

Wykłady o rodzinie-page-002 (1)[/titled_box]