Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Darmowa pielgrzymka do Ziemi Świętej z ks. Januszem. . .

Ks. Janusz Zdolski W Ziemi Świętej

Darmowa pielgrzymka do Ziemi Świętej z ks. Januszem. . .

… ale tylko na maksymalnie 2 godziny. I w dodatku „zaocznie”, czyli poprzez kolejny wykład z cyklu „Rodzinne spotkania”.

Już w najbliższą środę, 3 grudnia o godz. 19. w sali św. Jana Bosko ks. Janusz Zdolski przedstawi temat: „Miejsca związane z życiem Świętej Rodziny w Ziemi Świętej”. Może się uda, że każdy uczestnik tej wyjątkowej „pielgrzymki” otrzyma jakąś pamiątkę.

Wykład będzie podparty wieloma zdjęciami z Ziemi Świętej, a prelegent, oprócz odniesień do kart Ewangelii, opowie o swoich przygodach w Izraelu. Będzie można dowiedzieć się m.in. dlaczego Żydzi obrzucili ks. Janusza kamieniami!

Ks. Janusz Zdolski do Ziemi Świętej wraz z grupą pielgrzymów jeździ od 1997 roku. Wraz z ks. Dariuszem Sztukiem salezjanie organizują pielgrzymki trzy razy do roku: w kwietniu, czerwcu i wrześniu.

Rodzinne spotkania

Plan kolejnych wykładów z cyklu ”W kręgu refleksji nad rodziną i wychowaniem”:

Wykłady o rodzinie-page-001 (1)

  • 3 grudnia 2014 r. (środa) – ks. mgr Janusz Zdolski SDB (Parafia Świętej Rodziny w Pile) – „Miejsca związane z życiem Świętej Rodziny w Ziemi Świętej”

  • 7 stycznia 2015 r. (środa) – ks. Inspektor dr Marek Chmielewski SDB (Inspektorat Towarzystwa Salezjańskiego w Pile) – „Rodzina w systemie wychowawczym św. Jana Bosko”

  • 4 lutego 2015 r. (środa) – ks. dr Adam Popławski SDB (Inspektorat Towarzystwa Salezjańskiego w Pile) – „Rodzina wobec cierpienia i choroby”

  • 4 marca 2015 r. (środa) – ks. mgr Stefan Makuracki SDB (Inspektorat Towarzystwa Salezjańskiego w Pile) – „Korelacja rodziny i szkoły w pracy wychowawczej”

  • 1 kwietnia 2015 r. (środa) – ks. dr Jarosław Wąsowicz SDB (Inspektorat Towarzystwa Salezjańskiego w Pile) – „Nauczanie św. Jana Pawła II o rodzinie podczas jego pielgrzymek do Ojczyzny. Wybrane zagadnienia”

  • 6 maja 2015 r. (środa) – Ewa i Ireneusz Rogala, Wspólnota Marana Tha Gdańsk – „Różaniec rodziców w intencji dzieci, jako niezawodne wsparcie”

  • 3 czerwca 2015 r. (środa) – Promocja jubileuszowego albumu „Kościół św. Rodziny w Pile 1915 -2015”

Wykłady o rodzinie-page-002 (1)

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»