7 grudnia 2014 r.

Logo100latmale

II NIEDZIELA ADWENTU
DOMINICA II ADVENTUS

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Wczoraj rozpoczęliśmy uroczysty rok 100-lecia poświęcenia naszego kościoła. Na ten czas zaplanowaliśmy wiele wydarzeń liturgicznych, rocznicowych i kulturalnych. Wszystkie wydarzenia można znaleźć na specjalnie przygotowanej stronie www.100lat.pila.pl».

  Z radością ogłaszamy, że Penitencjaria Apostolska z polecenia papieża Franciszka na czas trwania jubileuszu zezwoliła na zyskiwanie odpustu zupełnego dla siebie lub dla zmarłych pod zwykłymi warunkami: spowiedź, komunia święta, nawiedzenie kościoła, modlitwa na intencję Ojca Świętego, modlitwa w intencji mieszkańców Piły, w intencji kapłanów i w obronie rodziny, Ojcze nasz, Wierzę w Boga i wezwanie Święta Rodzino, módl się za nami. Odpust możemy zyskać raz dziennie. Pełną treść dekretu przedstawimy w przyszłą niedzielę.

 2. Roraty w naszym kościele odprawiamy dla ogółu wiernych, młodzieży i dzieci od poniedziałku do soboty o godz. 6.50. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec, czy też adwentowych lampionów. Tematem przewodnim rorat jest życie św. Teresy z Avila.
 3. Dziś o godz. 17.30 ostatni dzień nowenny do Niepokalanego Poczęcia NMP. Apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota Salezjanów Współpracowników.
 4. Jutro – 8 grudnia – przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Uczyńmy wszystko, aby w tym dniu podczas mszy świętych, nabożeństw, modlitw osobistych, rodzinnych i wspólnotowych podziękować Bogu za dar, jakim jest dla nas Najświętsza Maryja Panna Niepokalanie Poczęta i prosić we wszystkich naszych potrzebach. Msze św. o godz. 6.00, 6.50, 8.00 i 18.00. Szczególnym czasem tego dnia jest tzw. Godzina łaski od 12.00 do 13.00. Czas ten najlepiej spędzić w kościele. Godzinę modlitw rozpoczynamy 3-krotnym odmówieniem Psalmu 50 z rozłożonymi rękami. Po odmówieniu psalmu następuje czas na prywatną modlitwę. Specjalne modlitewniki zostaną wyłożone w kościele.
 5. Poniedziałkowa taca przeznaczona będzie na dokończenie budowy grobowca dziecka utraconego w Pile.
 6. Także w poniedziałek po wieczornej mszy św. w sali 25 odbędzie się spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.
 7. We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą do poświęcenia medaliki.
 8. W środę, 10 grudnia o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. Tym razem zaprezentowana zostanie sylwetka o. dr Jerzego Rumaka OFMCap inicjatora działalności duszpasterskiej ojców kapucynów. Prelegentem będzie Roman Chwaliszewski Wojewódzki Konserwator Zbytków w Pile.
 9. W sobotę, 13 grudnia przypada 33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach zbrodniczego systemu komunistycznego. Miejskie uroczystości odbędą się 12 grudnia o godz. 10.00 przy pomniku Ofiar Stalinizmu (pl. Staszica). Natomiast 13 grudnia o godz. 12.00 Pilska Solidarność złoży kwiaty pod tablicą na rondzie Solidarności. Także w tym dniu o godz. 17.00 zostanie otwarta wystawa rysunków Jacka Fedorowicza w domu katechetycznym przy naszym kościele, a o godz. 18.00 odbędzie się Eucharystia za ofiary stanu wojennego.
 10. Również w sobotę o godz. 20.00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych odbędzie się Adwentowe Czuwanie Młodych pod hasłem: „Daję Słowo!”. Całość poprowadzi ks. biskup Edward Dajczak. Wyjście młodzieży sprzed naszego kościoła o godz. 19.30. Zapraszamy!
 11. Z okazji 100-lecia naszego kościoła oraz 200-lecia urodzin św. Jana Bosko organizujemy atrakcyjną pielgrzymkę do Włoch pod koniec maja 2015 r. Szczegółowe informacje na plakatach, a zapisy w kancelarii parafialnej lub przez stronę internetową».
 12. Przed kościołem, w kancelarii i biurze „Radia Maryja” są rozprowadzane opłatki wigilijne i „Bożonarodzeniowe Świece CARITAS”, jako „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 13. Dyrekcja i uczniowie Salezjańskiej Szkoły Podstawowej zapraszają na jasełka, 16 grudnia o godz. 17.00 w Audytorium Maximum PWSZ w Pile.
 14. Po mszach o godz. 11.00 i 12.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 będą rozprowadzać dekoracje świąteczne.
 15. W sobotę 13 grudnia w godzinach od 13.00 do 18.30 w Galerii Kasztanowej wzorem ubiegłych lat odbędzie się akcja „PUSTA CHOINKA” organizowana przez Caritas. W tym czasie można podzielić się sercem i zasponsorować prezent świąteczny dla ubogiego dziecka.
 16. PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Rekolekcje wygłosi ks. Andrzej Piesik – duszpasterz z Bytowa.
 17. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Anna JANUZIK, lat 85 z ul. Towarowej; + Halina NAMIĘTA, lat 68 z ul. O. M. Kolbe; + Irena TAMAS, lat 77 z ul. Ossolińskich; + Mariusz LESZCZYŃSKI, lat 44 z ul. Śródmiejskiej; + Maria PODBIELSKA, lat 57 z ul. Dzieci Polskich mama jednej ze śpiewających w diakonii muzycznej. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
[/fancy_numbers]