2 listopada 2014 r.

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
IN COMMEMORATIONE OMNIUM FIDELIUM DEFUNCTORUM

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj obchodzimy WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – Dzień Zaduszny. Po mszy o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, o godz. 18.00 msza święta za zmarłych z wypominek, a o 21.00 apel maryjny w kościele.

 2. Trwamy w oktawie UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH;

  Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. Odpust zyskujemy przez pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych;

  Przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30. Wypominki można składać w kancelarii lub za pośrednictwem naszej strony internetowej». Przyjmujemy również wypominki roczne.

 3. W poniedziałek spotkanie katechetów o godz. 17.00.

 4. Zapraszamy na KATECHEZY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

 5. We wtorek odbędzie się spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00 w naszej świątyni.

 6. W środę 5 listopada o godz. 18.00 odbędzie się msza święta w intencji zmarłych dobrodziejów i członków rodziny salezjańskiej.

 7. Także w środę o godz. 19.00 zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”, podczas którego przybliżymy postać ks. Stanisława Styrny, byłego proboszcza naszej parafii, kapelana „Solidarności”, Honorowego Obywatela Piły. Prelegentem będzie ks. dr Jarosław Wąsowicz z Archiwum Salezjańskiego w Pile.

 8. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 różaniec i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin, następnie wieczorna Eucharystia w intencji LSO i Straży Honorowej.

  I piątek miesiąca – odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 8.00. Dla dzieci spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30; młodzież oraz wszystkie osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania (trzy roczniki) wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo I piątku z okazją do spowiedzi o godz. 19.00. Po nabożeństwie obowiązkowe spotkanie dla osób, które w roku 2015 otrzymają sakrament bierzmowania.

 9. Od 7 do 9 listopada w parafii św. Antoniego odbędzie się weekendowy kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00.

 10. Zapraszamy na kurs pro-life, który odbędzie się 8 listopada, w parafii św. Antoniego, podczas którego można poznać skuteczne metody walki z aborcją. Więcej informacji na stronie stopaborcji.pl.

 11. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o „przeźroczystych świętych” – nigdy nie przysłaniają Boga.

 12. Klub Gazety Polskiej zaprasza dzisiaj na spotkanie w sali św. Jana Bosko o godz. 19.00.

 13. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii alumnów z WSD z Lądu.

 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Zygmunt DARDAS, lat 80 z ul. Towarowej, + Krzysztof MIŚKOWSKI; lat 55 z ul. Okrzei, + Jolanta FORNAL, lat 49 z ul. Boh. Stalingradu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

[/fancy_numbers]