Złóż wypominki ~ także przez internet!

Ani znicz palący się 38 h, ani rozłożysta chryzantema nie pomoże zmarłym. Pomoc znajdą w modlitwie Kościoła. Zachęcamy do składania wypominek, również przez internet!

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Wypominki to jeden ze znaków wyrażania naszej modlitewnej pamięci o zmarłych. Nie warto tego „znaku” odkładać na później.

— W Pile istnieje jakaś dziwna tradycja. Wcześniej, czyli w październiku wypominki składane są sporadycznie, natomiast w listopadzie, kiedy już trwa modlitwa, jest ich nawał. Czasami zdarzają się wypominki składane 29 albo 30 listopada. W poprzedniej parafii w której pracowałem było odwrotnie: przed 1 listopada niemalże wszyscy składali wypominki, a później trafiały się jakieś pojedyncze — dziwi się ks. Janusz Zdolski.

— Zmarli potrzebują modlitwy Kościoła. Lepiej złożyć wypominki wcześniej — zachęca ks. Zdolski.

Nowe, „jubileuszowe”, kartki do wypominek są rozłożone na bocznych ołtarzach w kościele. Wypełnione karty można wrzucić do skarbony obok ołtarza Bożego Miłosierdzia lub przynieść do kancelarii parafialnej

Wzorem ubiegłego roku wypominki listopadowe można złożyć również przez internet! Wystarczy w formularzu poniżej w pierwszym polu po przecinku wypisać imiona, nazwiska (bądź też same imiona lub same nazwiska) zmarłych z rodzin; w drugim polu podać swoje imię i nazwisko, a w kolejnych telefon kontaktowy i e-mail. Wypominki można składać do 29 listopada.

Przypominamy także, że w naszej parafii wypominki występują w dwojakiej formie: jako jednorazowe – gdy imię zmarłego wyczytuje się podczas listopadowego różańca za zmarłych o godz. 17.30, oraz roczne (składane tylko w kancelarii parafialnej!) – gdy zmarłych wspomina się przez cały rok, w każdą niedzielę przed sumą, czyli o 10.30 (począwszy od pierwszej niedzieli grudnia).

» Czytaj więcej: Co to są wypominki?»

[colored_box variation=”black”] Znicz_jedZnicz_jed

Wypominki

Modlitwom Kościoła świętego polecam zmarłych:

Imię i nazwisko składającego: (wymagane)

Telefon kontaktowy: (wymagany)

Adres e-mail: (wymagane)


[/colored_box] [fancy_box title=”Ofiara za wypominki”][icon_teaser type=”Heart” style=”inset_silver”]

Zwyczajowo, przy zamawianiu wypominek składa się ofiarę. Dary serca, za wypominki zamówione internetowo, prosimy wpłacać na numer konta:


Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile
ul. Św. Jana Bosko 1
64-920 PIŁA

Nr konta: 16-1020-3844-0000-1102-0050-7400
Tytułem: Wypominki – ofiara. Imię i nazwisko składającego


Można także wpłacić ofiarę za pomocą serwisu PayPal: (wykorzystując swoją kartę kredytową lub debetową)


Bóg zapłać za składane ofiary.

[/icon_teaser] [/fancy_box]