Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Wszyscy Święci maszerują po Pile

Marsz Świętych ZAmiast Haloween

Wszyscy Święci maszerują po Pile

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych na ulice naszego miasta wyszli święci. Z modlitwą i śpiewem na ustach!

Na ostatnim, październikowym nabożeństwie różańcowym ponad 20 dzieci przebrało się za świętych: tych bardziej i mniej znanych. Najpopularniejszymi świętymi były aniołki i Matka Boska. Był też Michał Archanioł, święty Mikołaj, św. Teresa, św. Dorota, św. Józef, św. Dominik Savio, a nawet sam Pan Jezus!

— Piła nie ma i nigdy nie miała „swojego” świętego. Ale przecież każdy z nas ma dążyć do świętości, więc może doczekamy się kanonizowanego z naszego miasta. W tym dążeniu pomagają nam ci, za których przebrały się dzieci — mówi ks. Andrzej Finc.

Wszyscy święci oraz rodzice przemaszerowali na pl. Zwycięstwa pod figurę największego z polskich świętych – Jana Pawła II. Pochodowi towarzyszyła modlitwa różańcowa oraz śpiewy.

Pod pomnikiem wszyscy złapali się za ręce i odmówili modlitwę błagalną o świętość w naszym mieście. W podziękowaniu za zaangażowanie w Marsz Świętych, każde z dzieci dostało słodkości.

To nie jedyny taki marsz w Pile. Kilka godzin po naszym, na ulice wyszli święci z parafii św. Jana Bosko. Radosnemu przemarszowi towarzyszyły relikwie, niesione przez młodzież. Na zakończenie w tamtejszym Oratorium odbył się bal Wszystkich Świętych.

ZOBACZ ZDJĘCIA

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»