Rodziny modlą się przed ikoną Matki Boskiej

Trwa peregrynacja ikony Salus Populi Romani. Odwiedziliśmy jedną z młodych rodzin mieszkającą na terenie naszej parafii, podpatrując jak wygląda ich wspólna modlitwa.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

W piątek po różańcu o 17.30 replikę ikony Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) przejęła na 24 godziny do swojego domu rodzina państwa Hassów. To 9-letnie małżeństwo z dwójką dzieci: pięcioletnim Dominikiem i dwuletnim Karolkiem.

Po raz pierwszy uczestniczą w tego typu peregrynacji.

— Ale wspólna, rodzinna modlitwa jest u nas obecna od dawna — mówi Monika Hass. — Staramy się razem z chłopakami modlić się wieczorem, chociażby Zdrowaś Maryjo i Ojcze nasz — dodaje.

Peregrynacja pomaga im we wspólnej modlitwie. Zapewniają, że oprócz polecania sprawy Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku (główna intencja peregrynacji) będą modlić się także za swoją rodzinę.

— Rodzinna modlitwa jest bardzo ważna. Jasne, czasami jest ciężko, bo dzieci jeszcze małe i nie zawsze są chętne, aby wspólnie uklęknąć, ale staramy się ich uczyć od najmłodszych lat zwracać się do Boga, chociażby najprostszymi słowami — przyznaje Arek, mąż Moniki.

Za chwilę te trudności widać gołymi oczami: w stolik z Matką Boską wjeżdża Dominik na motorze. Na szczęście w wypadku nie ma rannych; chłopiec podnosi się i dalej daje upust swojemu temperamentowi. I tak jak w tej małej kraksie, tak i w innych codziennych sytuacjach w życiu państwa Hassów widać, że modlitwa ma sens: Ktoś czuwa nad całą rodziną!

[fancy_amp]

Każda rodzina może wziąć udział w peregrynacji! Wystarczy zgłosić taką chęć w kancelarii parafii, w zakrystii, albo wysłać maila ze swoimi danymi i adresem na: [email_link email=”peregrynacja@swietarodzina.pila.pl” variation=”orange”]peregrynacja@swietarodzina.pila.pl.[/email_link]Peregrynacja trwa 24 godziny. Obraz wraz ze specjalną modlitwą trzeba odebrać po różańcu o godz. 17.30, a zwrócić następnego dnia (przed ołtarz, albo do zakrystii).

Podczas różańca o 16.30 peregrynuje druga ikona, którą do domu zabierają dzieci.

Rodzina Hasów peregrynacja ikony Salus Populi Romani (1)
Rodzina Hasów peregrynacja ikony Salus Populi Romani (2)