Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Przez tydzień będzie okazja do modlitwy 24 h/dobę!

Najświętszy Sakrament Piła Kaplica

Przez tydzień będzie okazja do modlitwy 24 h/dobę!

Już w niedzielę 12 października rusza całodobowe czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem. Zostaw w kaplicy kartkę ze swoją intencją!

Koronką do Miłosierdzia Bożego o 14.50 w najbliższą niedzielę rozpocznie się kolejne „Jerycho różańcowe” w naszym kościele. Nieustanna modlitwa będzie trwała w kaplicy adoracji 24 godziny na dobę do 19 października do godz. 14.50.

Wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę siedmiodniową modlitwę. Przychodźmy do naszej świątyni w różnych porach dnia i nocy. Szczególnie prosimy o obecność w najtrudniejszych godzinach, czyli od 1.00 do 5.00. Modlitwy będą prowadziły wyznaczone osoby. Jeżeli w kaplicy adoracji zabraknie miejsca, módlmy się w innych miejscach świątyni.

Biorąc udział w godzinnej modlitwie Jerycha możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zachęcamy także do składania własnych intencji, w których mamy się modlić podczas „Jerycha”. Kartkę z napisaną prośbą prosimy zostawić w kaplicy adoracji.

Tegoroczne „Jerycho” ofiarowywać będziemy za pośrednictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny następujące intencje główne:

 • za młodzież naszej parafii i diecezji oraz studentów rozpoczynających rok akademicki, aby kierowali się w życiu wartościami chrześcijańskimi. Prośmy także o łaskę owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

 • z racji 100-lecia zakończenia budowy naszej świątyni módlmy się za wszystkich budowniczych i dobrodziejów parafii.

 • za nasze rodziny i sąsiadów o łaskę wiary;

 • o Boże błogosławieństwo dla duchowego i materialnego rozwoju naszego miasta i naszej Ojczyzny;

 • o łaskę wiary dla narodów Europy i o powstrzymanie zła, o łaskę pokoju;

 • o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, za kapłanów naszej parafii i dekanatu;

 • wynagrodzenie Panu Bogu za grzechy aborcji, pijaństwa, niszczenia rodzin, rozwiązłości moralnej w naszej Ojczyźnie i wśród narodów świata;

 • o wzrost wiary dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

 • za zmarłych i żywych członków naszych wspólnot parafialnych oraz o duchowy wzrost dla wspólnot i grup religijnych naszej parafii;

Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, w tym codzienna msza święta, różaniec, a o godz. 15.00 każdego dnia koronka do Miłosierdzia Bożego.

Nazwa „Jerycho” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

 1. Monika Cyraniak
  Monika Cyraniak14 października 2014

  Należę do innej, pilskiej parafii, ale zaglądam na Waszą stronę i mam wielki podziw i szacunek dla inicjatyw i Bożych dzieł, które realizuje Św. Rodzina.
  Ubolewam jednak, że niektóre, tak wspaniałe i ważne sprawy – jak obecnie trwające
  JERYCHO RÓŻAŃCOWE – o którym powinno być głośno w całym naszym dekanacie, żyje i trwa tylko u Was. Myślę, że to dzieło powinno być o wiele bardziej nagłośnione.
  Proboszczowie wszystkich pilskich parafii powinni już dawno poinformować swoich parafian co to jest „Jerycho…” , kiedy, gdzie, w jakich intencjach, itd.
  Powinien być odpowiednio zaprojektowany i wydrukowany mały plakacik i przekazany do pozostałych parafii, przynajmniej na tydzień przed rozpoczęciem.
  Jerycho już się zaczęło – ale nie jest za późno, żeby ktoś właściwy, zobowiązał proboszczów, choćby telefonicznie, żeby jeszcze teraz – dzisiaj, jutro – powiedzieli i zachęcili tych, którzy może chętnie by przyszli – gdyby tylko wiedzieli, że w Waszym kościele dzieją się tak wielkie rzeczy.
  Przepraszam, że ośmieliłam się to napisać – bo jest to poniekąd krytyka – ale pcha mnie jakiś wewnętrzny przymus. CHWAŁA PANU!.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»