Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Kremówkowa niedziela papieska

Kremówki Dzień Papieski 2014 Piła

Kremówkowa niedziela papieska

Trwa XIV Dzień Papieski. W naszej parafii upływa on pod znakiem, a właściwie pod smakiem papieskich kremówek.

Po każdej mszy świętej w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym można posiedzieć, wypić kawę lub herbatę i oczywiście posmakować kremówki papieskiej.

— Kremówki są tak duże, że wystarczą za obiad — żartował ks. proboszcz Zbigniew Hul na ogłoszeniach duszpasterskich.

Do sali naprowadzają dźwięki „Arki Noego” i innych, papieskich przebojów. W środku obsługą zajęli się członkowie diakoni muzycznej.

Całość dochodu z kremówek przeznaczona jest na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Również młodzież ze szkół na terenie parafii zbiera ofiary do puszek na tę fundację.

Zebrane pieniądze posłużą jako fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej aktualnie 2500 młodych, zdolnych ludzi, pochodzących z niezamożnych rodzin, z wiosek i niewielkich miast. Jest to tak zwany żywy pomnik papieża św. Jana Pawła II.

Przeżywany 12 października Dzień Papieski odbywa się pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Uroczystość jest wydarzeniem szczególnym ze względu na przeżywaną w tym roku kanonizację Papieża Polaka. Towarzyszące wspólnemu dziękczynieniu przypomnienie pontyfikatu Jana Pawła II stanowi zachętę do podążania drogą świętości we współczesnym świecie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»