Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Jest już księga intencji na przyszły rok

Księga Intencji Mszalnych

Jest już księga intencji na przyszły rok

Jest już przygotowana księga intencji na 2015 rok. Zachęcamy do zamawiania mszy świętych.

Aby zamówić intencję mszalną należy się zgłosić do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Przy zamawianiu intencji zwyczajowo składa się dobrowolną ofiarę, nie ma ustalonego cennika. Każdy składa ofiarę taką, na jaką go stać! Twoja intencja mszalna będzie później dostępna tutaj».

— Eucharystia znaczy dziękczynienie – przez nią najpełniej wyrazisz swoją wdzięczność Bogu za otrzymane dobra. Ofiara Mszy świętej jest najcenniejszym prezentem urodzinowym i imieninowym. Pięknym zwyczajem jest zamawianie Mszy Świętej w potrzebnej intencji — zachęca ks. Janusz Zdolski.

Warto zatem, jeśli w 2015 roku ktoś będzie przeżywał ważną rocznicę albo jubileusz, już dziś zamówić mszę. Później wszystkie terminy mogą być zajęte.

Przypominamy także o możliwości zamówienia mszy świętych gregoriańskich czyli 30 mszy św. odprawianych w kolejnych dniach, ofiarowanych za zmarłą osobę. Zwyczaj ten został zapoczątkowany przez papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który polecił w taki sposób modlić się za zmarłego mnicha benedyktyńskiego.

Ile to kosztuje? W naszym kościele nie obowiązują żadne stawki za sprawowanie sakramentów, nie wyznaczamy, ile kto ma zapłacić. Wierni proszący o odprawienie Eucharystii składają ofiarę, taką, na jaką ich stać. Nie jest to zapłata za modlitwę; msza św. jest za darmo – cenę zapłacił Chrystus. Składana ofiara jest podstawowym źródłem utrzymania salezjanów. To rodzaj odpowiedzialności za Kościół, a zapewne też wyraz troski i sposób dzielenia się tym, co się posiada. A zatem ofiara zależy od hojności ofiarodawcy, ale też i od możliwości. Msze gregoriańskie to de facto 30 mszy świętych odprawianych w kolejne dni. Ofiara składana przy okazji takiej mszy to zazwyczaj trzydziestokrotność ofiary jaką składamy za jedną mszę.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»