19 października 2014 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
DOMINICA XXIX PER ANNUM

Rozpoczyna się Tydzień Misyjny
30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj o godz. 11.00 uroczyście wprowadzimy do naszej parafii relikwie bł. księdza Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności. Z tej okazji kazania głosi ks. dr Jarosław Wąsowicz. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii.

 2. Dziś także o godz. 21.00 zapraszamy na apel maryjny na pl. Zwycięstwa. Apel poprowadzi diakonia muzyczna.

 3. Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 i mszą św. o godz. 15.00 zakończymy dzisiaj „JERYCHO RÓŻAŃCOWE”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud tej nieustannej, siedmiodniowej modlitwy w intencji naszej parafii, miasta Piły, naszej Ojczyzny, dzieci i młodzieży, naszych rodzin.

 4. Ta niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: „Z Ewangelią wśród narodów”. Papież Franciszek prosi nas o zwrócenie uwagi na misyjność Kościoła i świadczenie pomocy krajom trzeciego świata. Nasza parafia również włącza się w tę akcję. Przez cały tydzień w naszej świątyni, przy ołtarzu Serca Pana Jezusa, zbierane są nici, kordonki, koraliki, cekiny i inne akcesoria krawieckie. Wszystkie dary zostaną wysłane do Etiopii w Afryce, gdzie siostry salezjanki prowadzą szkoły krawieckie dla dziewcząt i kobiet. Akcję można również wesprzeć finansowo. W przyszłą niedzielę po mszach o 11.00 i 12.30 młodzież z wolontariatu misyjnego LO „na Pola” będzie zbierać ofiary do puszek. Natomiast dzisiaj dzieci z naszej parafii rozprowadzają przed kościołem bransolety, które zostały utkane przez kobiety z Etiopii.

 5. Różaniec dla dorosłych codziennie o godz. 17.30; dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Każdego dnia podczas różańca dla dzieci i dorosłych, będzie przekazywana na jeden dzień dla chętnej rodziny ikona Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego). Zostały jeszcze cztery, wolne terminy. Zapisy w kancelarii.

 6. W poniedziałek Caritas będzie wydawała artykuły żywnościowe w godz. 9.00-15.00.

 7. Rozpoczęliśmy Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego prowadzone przez wspólnotę „Nazaret”. Kolejne spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko.

 8. W środę 22 października obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana Pawła II. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii.

 9. W piątek 24 października wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. O godz. 18.00 msza św. w intencji członków stowarzyszenia, a po wieczornej mszy św. hołd Wspomożycielce.

 10. Serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Pierwsza katecheza zostanie wygłoszona w najbliższą niedzielę o godz. 19.00, po wieczornej mszy świętej! Kolejne spotkania w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

 11. Informacje dla bierzmowanych są umieszczone na stronie parafialnej. TUTAJ»

 12. W ramach przeżywanego JUBILEUSZU 100-LECIA POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI proponujemy drogim parafianom i mieszkańcom Piły, oprócz cyklu wykładów „Kościelne Dzieje Piły”, nowy cykl spotkań związany z problematyką rodzinną tzw. „Rodzinne spotkania”. Inauguracja tego cyklu rozpocznie się w tym tygodniu dwoma wykładami:

  W poniedziałek 20 października o godz. 19.15 w sali św. Jana Bosko temat „Gender w pigułce” zaprezentuje ceniony w Polsce i za granicą prof. dr hab. ks. Paweł Bortkiewicz TCh.

  Natomiast w czwartek, 23 października o godz. 19.00 amerykański psycholog dr Paul Cameron przedstawi temat: „Tęczowa dyktatura: homoseksualizm i jego konsekwencje”. Szczegóły na ulotkach i stronie internetowej.

 13. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o beatyfikowanym dziś papieżu Pawle VI, o jego życiu obfitującym w dramatyczne wydarzenia, o krytyce, jakiej doznał wydając encyklikę „Humane Vitae” sprzeciwiającej się stosowaniu środków antykoncepcyjnych. Również o nowennie pompejańskiej z instrukcją jej odmawiania oraz o Mary Wagner – kanadyjce, która w więzieniu spędziła 22 miesiące tylko za to, że próbowała ratować nienarodzone dzieci.

 14. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych – listopad. Już teraz pamiętajmy o wypominkach. Nowe kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach – wypełnione prosimy składać do skarbony obok ołtarza Miłosierdzia Bożego oraz do kancelarii parafialnej. Wypominki można złożyć także przez internet. Więcej informacji na naszej stronie: KLIKNIJ TUTAJ». Polecamy także sprawę wypominków rocznych, które są odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę przed sumą. Nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych prosimy składać tylko w kancelarii!

 15. Dzisiaj w kościele akademickim, o godz. 19.00 rozpoczynają się rekolekcje dla studentów na rozpoczęcie nowego roku akademickiego. Rekolekcje głosi ks. Roman Trzciński. Szczegóły na plakacie.

 16. Zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz budowy pierwszego stacjonarnego hospicjum w Pile – „Cyganie Klezmerzy, Muzykanci. Muzyka Drogi”. Odbędzie się 20 października o godz. 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Szczegóły na plakatach.

 17. Parafia wojsko-cywilna zaprasza na wieczór poświęcony twórczości św. Jana Pawła II i koncert Chóru Akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Odbędzie się on 26 października o godz. 16.00. Szczegóły na plakatach.

 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Antoni WILCZEK, lat 66 z ul. O. M. Kolbe, + Jerzy OZGA, lat 78 z pl. Zwycięstwa, + Adam SURMA, lat 57 z ul. Sikorskiego, + Jolanta BĄK, lat 49 z ul. Buczka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

[/fancy_numbers]