Wspólnotowo piekli ziemniaki

Nadeszła jesień, a z nią dobry zwyczaj pieczenia ziemniaka. Aby tradycji stało się zadość, Odnowa w Duchu Świętym „Nazaret” spotkała się 27 września w Jaraczewie by raczyć się ziemniakiem – oczywiście pieczonym, ale i innymi specjałami.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Jak zawsze gościnnością w swoich progach dla wszystkich członków wspólnoty, a także ich rodzin i znajomych wykazali się Państwo Gut (i ci starsi, i ci młodsi, i ci całkiem młodzi)

Spotkanie rozpoczęło się koronką do Miłosierdzia Bożego. Potem był czas rodzinnego świętowania, odpoczynku na łonie przyrody, w miłym otoczeniu, czas miłych rozmów przy stole w otoczeniu znajomych ze wspólnoty. Dzieci szybko odnalazły się w tym miejscu, wykorzystując domek na drzewie, zjeżdżalnię i mnóstwo wolnej przestrzeni do zabaw.

Pogoda sprzyjała, jedzenie było wyśmienite – te pieczone ziemniaki, kaszanki i kiełbaski – ehh, palce lizać. Na deser każdy mógł wybrać pieczone jabłuszko albo smakołyki spośród wielu ciast, od których stół w pięknej altance wprost się uginał. Ciekawe, że nikt nie ustalał, kto jakie ciasto piecze, a żadne się nie powtórzyło – widocznie i tutaj ujawniło się tchnienie Ducha Świętego.

Był też czas na śpiewanie i granie, w którym prym wiódł ks. Piotr Grzymała, opiekun Odnowy. Kroku w grze na gitarze dotrzymywali mu gospodarze Szymon Gut i Ania (córka Szymona i Oli). Cała reszta zebranych chętnie włączyła się w śpiew i dzięki temu spotkanie trwało do wieczora.

Serdecznie dziękujemy Panu Bogu za pogodę, gospodarzom za miejsce, ks. Piotrowi za błogosławieństwo i gitarowe rytmy, a pozostałym za poświęcony czas, smakołyki i obecność.

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1tdTBg9″ target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]