7 września 2014

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
DOMINICA XXIII PER ANNUM

[fancy_numbers variation=”red”]

  1. Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.30 dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów. Po mszy o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie zelatorów, a o godz. 21.00 apel maryjny.
  2. W poniedziałek obchodzimy święto Narodzenia NMP. Tego dnia zapraszamy również na wykład historyczny nt. udziału Narodowych Sił Zbrojnych w powstaniu warszawskim. Prelegentem będzie znany publicysta Leszek Żebrowski. Wykład odbędzie się o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko.
  3. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych i krucjata różańcowa za Ojczyznę o godz. 17.30, a po niej msza święta w intencji ofiar tragedii smoleńskiej. Także w środę spotkanie chóru parafialnego o godz. 19.00 w sali nr 25.
  4. 4. W piątek – 12 września rozpoczną się obchody 60-lecia istnienia Szkoły Policji w Pile, mszą świętą o godz. 9.00 w kościele św. Stanisława Kostki. Szczegółowy plan obchodów na plakatach.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym świątecznym dniu zapraszamy na spotkania modlitewne przy krzyżach stojących na terenie naszej parafii, podczas których będziemy zawierzać Bogu krzyże naszej codzienności. Wybierzmy jedno ze spotkań: zgromadźmy się godz. 20.30 przy krzyżu na al. Niepodległości, przy krzyżu u zbiegu ulic Ojca Kolbe i Wiatracznej albo przy krzyżu na placu kościelnym. Tego dnia nie będzie apelu maryjnego w kościele.
  6. Parafialna świetlica dla dzieci czynna każdego dnia od godz. 15.30 do 18.45, a oratorium dla młodzieży od 19.15 do 21. Zapraszamy!
  7. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 27 września. Koszt 85 zł. Zapisy u ks. Janusza w kancelarii parafialnej.
  8. Informujemy, że kiosk parafialny w tym roku będzie czynny w niedziele i każdy piątek od 10 do 17.30.
  9. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. o konstytucyjnych prawach wierzących. Polecamy również kalendarz MB Skrzatuskiej na 2015 rok.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Regina KAMMER, lat 78 z ul. O. M. Kolbe. + Janina Kazimiera WIZA, lat 72 z Al. Piastów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
[/fancy_numbers]